BAG raporton 195 vdekje dhe 8,782 raste të reja me Covid

Mos i humb

Zyra Federale e Shëndetit Publik ofron informacion të përditshëm mbi zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër.

Në shënimin e statistikave, VIEW vazhdimisht përmbledh shifrat nga autoritetet.

Gjatë fundjavës, 8,782 infeksione të reja me koronavirus u raportuan nga Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 54,817, thuhet në raport.

Kjo rezulton në një normë pozitiviteti prej 16 për qind.

BAG gjithashtu raporton 195 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin.

Ndërkohë, 399 persona shtesë u shtruan në spital. 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit