Balla: Solidariteti, guri i themelit të familjes së madhe europiane

Mos i humb

Sërish shifra të larta, 4 të vdekur dhe 289 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

4 të vdekur dhe 289 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky fakt u be i ditur nga...

Në një karrige plastike/ PAMJET E RENDA të vdekjes së ish-komisarit turk gjatë karantinës

Vetëm 2 ditë përpara se të vdiste, një ish-nënkomisar turk, në paraburgim për grushtin e shtetit të 2016-ës në Turqi, kishte kërkuar...

Përtej Shijes Tradicionale – Mish Pule Me Kritharaqe Dhe Limon

Gatimet me mish pule nuk zhgënjejnë asnjëherë, jo vetëm për nga shpejtësia në gatim, por edhe për shijet dhe vlerat e larmishme...

Evropa mbështet retorikat e PKK-së ndërsa injoron nënat e Diyarbakır-it

Përderisa vendet dhe mediat evropiane paraqesin një qëndrim që mbështet retorikat e PKK-së, ato qëndrojnë indiferentë ndaj nënave që protestojnë në qytetin...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialsite, Taulant Balla, shprehu sot mirënjohjen për ndihmën prej 180 milionë euro, që Bashkimi Europian dha për Shqipërinë për të kufizuar pasojat ekonomike të shkaktuara nga pandemia e COVID-19.

“Mirënjohje Bashkimit Europian për mbështetjen e dhënë prej 180 milionë euro, në vijim të bashkëveprimit për të limituar pasojat social-ekonomike të pandemisë COVID-19”, tha Balla.

“Beteja ndaj pandemisë nuk ka përfunduar, prandaj duhet të jemi së bashku për të zbutur sadopak efektet ekonomike dhe sociale të shkaktuara nga COVID-19”, theksoi ai.

“BE dëshmon çdo moment se solidariteti është guri i themelit të familjes së madhe europiane. Shqipëria mbetet e vendosur në realizimin e plotë të reformave që na bëjnë pjesë të kësaj familje”, përfundoi Balla.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...