Familja

E bija i dhuron babait veshkën pa e ditur ai fare!

Imagjinoni veten nëse do të keni nevojë për një operacion që u shpëton jetën. Keni nevojë për një organ në trupin tuaj, dhe për...

10 ndryshime në mënyrën e jetesës që ndikojnë në shëndetin tuaj!

Mënyra e jetesës ka një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin tonë. Nëse ndjekim një sërë rregullash për një jetesë të shëndetshme, problemet tona do...

Bullizmi! Fenomeni me të cilin mund të përballen edhe fëmijët tuaj, dhe ju mund të mos jeni në dijeni!

Çdo ditë, 10 vjeçari Seth i kërkon nënës së tij më shumë lek për drëken e ndërkohë ai duket i dobët si shkop e...

Më pak lodra do të thotë më shumë imagjinatë dhe lojë për fëmijën tuaj!

Është e lehtë që të dilni në dyqan të lojërave për fëmijë dhe të mbushni qeset me modele që ju pëlqejnë jo vetëm fëmijëve,...

Mjekja pediatër: Mjaft krahasuat fëmijët tuaj me moshatarët!

Prindërit kanë tendencë që zakonisht për model të marrin fëmijët e tjerë të komshinjve apo në mesin e familjes, në rastin kur fëmija i...

Gjumi i foshnjave gjatë natës dhe gabimet e mëdha që bëjnë prindërit!

Jeni duke pasur vështirësi për të ngritur një bebe të vogël ose për ta vendosur në gjumë gjatë natës? Shikoni disa nga hapat më...

Si ta kuptoni nëse foshnja juaj ka dhimbje veshi, pak prindër arrijnë ta kuptojnë

Infeksionet e veshëve janë të zakonshëm tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël, me shumicën e fëmijëve që kanë të paktën një episod deri në...

Zhvillimi i trurit të fëmijëve varet nga sasia e kujdesit që ofrojnë prindërit

Zhvillimi i trurit të fëmijës varet nga kujdesi dhe dashuria që nëna i kushton, ka konstatuar studimi i Universitetit amerikan Washington. Në bazë të skanimeve...

5 këshilla për nënat në punë!

Të jesh nënë dhe të kesh një punë e cila të merr kohën më të madhe të ditës është shumë stresuese. Përvec se duhet...

Pse duhet t’i lini fëmijët të ecin zbathur?

Këpucët bllokojnë receptorët në këmbë përgjegjës për zhvillimin e rrugëve dhe lidhjeve të fuqishme neurologjike. Prindërit shpesh vënë këpucët e tyre në këpucë sapo...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img