KURIOZITETE

Me pistë helikopteri dhe pishina, mega jahti 450 milionë £ që duket si peshkaqen

Një mega-jaht 450 milionë paundësh që ngjan me një peshkaqen, është zbuluar nga projektuesit e mjeteve luksoze të lundrimit. Jahti 152 metra...

Anija e së ardhmes do të jetë prej druri

Në një kantier, në bregdetin Paqësor të Kosta Rikës, një ekip i vogël po ndërton atë që ata mendojnë se do të...

Kryesisht me numra, këto janë dhjetë fjalëkalimet më të dobëta për vitin 2020

Sipas një studimi të ri, ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta për tu hakuar si “123456789”,...

Këto ushqime mund t’i përdorni edhe për të pastruar shtëpinë!

Solucionet që përdoren për pastrimin e shtëpisë, nuk janë gjithmonë aq efektive sa tregohen në reklama. Ndonjëherë, produktet bio, janë më të...

E frymëzuar nga filmi i njohur vizatimor, kjo shtëpi e çuditshme ka vlerë marramendëse

Kjo është shtëpia “Flintstones” në Kaliforni, me një vlerë marramendëse prej 2.5 milion euro. Ajo u krijua nga...

SpaceX niset me sukses drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës

SpaceX, kompania e raketave e sipërmarrësit Elon Musk, nisi me sukses katër astronautë drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. Ky është misioni i...

Ofendoi qenin e tij, gjykata në Angli dënon të zotin

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Britaninë e Madhe. Sipas Daily Mail, 23-vjeçarim Joshua Ponsford u dallua në...

Domatja është frut apo perime? Shkencëtarët thonë si qendron e vërteta

Shkenca thotë që domatja është një frut. Të gjitha frutat kanë një ose disa fara në brendësi të tyre dhe rriten nga...

Ke Të Sëmurë Në Familje? Ja Si Mund Të Mbrohesh

Sado të fiksuar të jemi pas higjenës apo pastërtisë në këto kohë pandemie, shmangia e ekspozimit ndaj virusit apo baktereve të tjera...

Kur “skadojnë” jastëkët e gjumit

Shumë sende shtëpiake kanë nevojë për zëvendësim për një moment të caktuar, por ne zakonisht e neglizhojmë ta bëjmë këtë gjë në...

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...
- ISLAMSHOP.CH -