KURIOZITETE

Presidenti i Turkmenistanit nderon qenin e tij me statujën gjigande prej floriri

Presidenti i Turkmenistanit, Gurbanguly Berdymukhamedov ka ngritur një statujë gjigande prej floriri në mes të qytetit, në nder të qenit të tij...

Shtatë fakte të pazakonta për Holandën

Portali Brightside ka postuar 7 gjëra që mbase nuk i keni ditur për këtë vend, kështu që le të fillojmë!

Si ta përdorni lëngun e patates për rritjen e flokut

Patatja është një nga perimet më popullore të nëntokës. Përveç përdorimit të larmishëm në kuzhinë, patatja përdoret edhe për lëkurën dhe flokët.

Një qen rezulton pozitiv me Covid-19 në Bari, rasti i parë në Itali

Një qen ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe departamenti i parandalimit të virusit në Bari ka njoftuar edhe ministrinë e shëndetësisë italiane.

Emocionuese: Ish-balerina me alzheimer “shndërrohet” kur dëgjon “Liqeni i Mjellmave”

Një moment shumë emocionues është bërë viral në rrjetet sociale.  Një video e publikuar së fundmi tregon momentin kur një ish prima-balerinë...

Hëna e Jupiterit, Evropa, mund të shkëlqejë edhe në errësirë

Hëna e Jupiterit, e emërtuar si Evropa, me njërën anë që shkëlqen dhe tjetrën të zhytur në errësirë, si ana më e...

Fasulja Kacavjerrëse e Tropojës – Zbuloni Kushtet e Kultivimit

Bishtajoret kanë qenë prej vitesh pjesë e dietës ushqimore në mbarë botën për mijëra vite, duke shërbyer si burim proteinash.

Lidhet drejtpërdrejt me pandeminë, kjo është shpallur fjala e vitit 2020

“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Collins, pasi përdorimi i saj është rritur shumë gjatë pandemisë.

Mësoni Si Truri Pengon Përpjekjet Tuaja Për Dobësim

Mbipesha dhe çdo përpjekje për të humbur kilogramët e tepërt kanë një ndikim të fortë në tru. Sa herë...

Arsyet Përse Po Qajmë Më Shumë – Faktet Interesante Që Duhet T’i Lexoni

Në këto kohë tepër skalitëse, njerëzit vërejnë se qajnë më shpesh se çdo herë tjetër dhe kjo nuk ka arsye përse të...

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...
- ISLAMSHOP.CH -