KURIOZITETE

Dialog mes nxënësit dhe mësuesit: Një tregim urtësie

I thashë njëherë mësuesit tim: -“Kam lexuar një libër prej të cilit nuk mbajë mend asgjë!” Në atë çastë ai ma zgjati një hurmë dhe më...

Si do të ndryshojë jeta e Meghan Markle në familjen mbretërore?

Më 19 maj të vitit 2018, aktorja dhe blogerja e njohur amerikane, Meghan Markle, do të lidhë kurorë me trashëgimtarin e familjes mbretërore Princ...

Japoni, peshku ton 405 kilogramësh shitet për 320 mijë dollarë

Në tregun e njohur historikisht të peshkut "Tsukiji" u shit toni më i madh në këtë vit me peshë 405 kilogram për 36 milion...

Grindje mes pilotëve në fluturimin nga Britania për në Indi

Në avionin e pasagjerëve në fluturimin nga Britania e Madhe për në Indi ndodhi një grindje mes pilotëve. Deri te grindja e pilotit burrë dhe...

Mbledhësit e mbeturinave rikthejnë vlerën e humbur të librave të gjetura në kosh plehrash

Punonjësit e ndërmarrjes për mbledhjen e mbeturinave në zonën financiare dhe kulturore të Ankarasë, kanë marrë mbi vete një mision të pazakontë, për të...

A është hallall apo haram Viti i Ri? Hoxha jep një përgjigje gjigande!

Hoxhë Halil Avdulli nga Vushtrria ka mbajtur një hutbe të veçantë për çështjen e vitit të ri. Ai ka thënë se festimi i festave...

Alpinistët polakë drejt majës së dytë më të lartë

Një grup alpinistësh polakë janë nisur drejt Pakistanit verior të dielën për të tentuar të përmbyllin me sukses përpjekjen për t’u bërë të parët...

ATS GT, çfarë supermakine!

Marka historike italiane ATS është gati për rikthimin e madh falë një “xhevahiri” që përmbledh fuqi dhe teknologji. ATS GT frymëzohet nga 2500 GT të...

“Dua ta lë muzikën dhe të bëhem hoxhë”, trondit këngëtari i njohur

Deklarata e këngëtarit Muharrem Ahmeti i cili ishte dje në emisionin “Zonë e Lirë” i ka habitur të gjithë kur ai tha: “Një nga...

Fitoi “Topin e Artë” me Milanin, tani zgjidhet President i Liberisë

Në fillim si futbollist dhe tani edhe si politikan, George Weah ka fituar në të gjithë Liberinë. Ish-sulmuesi i Milani tani është zyrtarisht president i...

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...
- ISLAMSHOP.CH -