KURIOZITETE

Grindje mes pilotëve në fluturimin nga Britania për në Indi

Në avionin e pasagjerëve në fluturimin nga Britania e Madhe për në Indi ndodhi një grindje mes pilotëve. Deri te grindja e pilotit burrë dhe...

Mbledhësit e mbeturinave rikthejnë vlerën e humbur të librave të gjetura në kosh plehrash

Punonjësit e ndërmarrjes për mbledhjen e mbeturinave në zonën financiare dhe kulturore të Ankarasë, kanë marrë mbi vete një mision të pazakontë, për të...

A është hallall apo haram Viti i Ri? Hoxha jep një përgjigje gjigande!

Hoxhë Halil Avdulli nga Vushtrria ka mbajtur një hutbe të veçantë për çështjen e vitit të ri. Ai ka thënë se festimi i festave...

Alpinistët polakë drejt majës së dytë më të lartë

Një grup alpinistësh polakë janë nisur drejt Pakistanit verior të dielën për të tentuar të përmbyllin me sukses përpjekjen për t’u bërë të parët...

ATS GT, çfarë supermakine!

Marka historike italiane ATS është gati për rikthimin e madh falë një “xhevahiri” që përmbledh fuqi dhe teknologji. ATS GT frymëzohet nga 2500 GT të...

“Dua ta lë muzikën dhe të bëhem hoxhë”, trondit këngëtari i njohur

Deklarata e këngëtarit Muharrem Ahmeti i cili ishte dje në emisionin “Zonë e Lirë” i ka habitur të gjithë kur ai tha: “Një nga...

Fitoi “Topin e Artë” me Milanin, tani zgjidhet President i Liberisë

Në fillim si futbollist dhe tani edhe si politikan, George Weah ka fituar në të gjithë Liberinë. Ish-sulmuesi i Milani tani është zyrtarisht president i...

Ura më e gjatë në botë, prej xhami!

Më shumë se 3 mijë kinezë kuriozë morën pjesë në inaugurimin e urës më të gjatë në botë, prej xhami. E ndodhur në zonën piktoreske...

Studimi/ Sa mesazhe dërgohen brenda shtëpisë?!

Sipas një studimi të publikuar nga “Broadbandchoices” (shërbimi krahasues i sipërmarrësve të internetit në Angli), një britanik i dërgon rreth 10.296 mesazhe në vit...

Fotot më qesharake të kafshëve për 2017

Një vidër që noton e lumtur mes barishteve në një liqen, arinj të zënë “mat” dhe një fokë e habitur. Këto janë disa nga...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img