KURIOZITETE

Turqi, punonjësi i spitalit dorëzon arin e gjetur të pacientit, shpërblehet me një pagë

Gjesti human i punonjësit të një spitali në Diyarbakir të Turqisë, nuk ka kaluar pa u shpërblyer. Bëhet fjalë për gjetjen e një valigjeje brenda...

Një histori që nuk duhet humbur!

Një grua pyeti një shitës vezësh, "sa kushtojnë?". Shitësi plak ju përgjigj, "20 lekë, një vezë, zonjë". Gruaja i thotë, "po më dhe 6 vezë me...

Referi më i mirë në botë e ndal lojën, shkaku Ezani (Video)

Njëri nga gjyqtarët më të mirë në botën e futbollit, Mark Clattenburg ka filluar një eksperiencë të re në lindjen e mesme. Gjyqtari anglez është...

Ergys Mërtiri – Mendimi Shqiptar, Elita Dhe Historiografia

Bisedë me Studiues Ubejd Gashi – Prof. Ergys Mertiri Pjesa e parë e intervistës Tema: Mendimi Shqiptar, Elitat dhe Historiografia A mendojnë Shqiptarët, a kemi mendimtar, a mendojnë...

SHERP ATV, “monstra” ruse e rrugës dhe e ujit

Quhet SHERP ATV. Është projektuar nga rusi Aleksey Garagashyan dhe është një lodër fëminore në përmasa reale. Bëhet fjalë për një automjet monstër, që s’njeh...

Mushkëri për çdo shtëpi: Tri lule të cilat pastrojnë ajrin nga helmet, patjetër duhet t’i keni në dhomë!

Jo vetëm që janë të mira për përmirësimin e cilësisë së ajrit, por edhe eliminojnë helmet, avujt kimikë, mikrobet nga ajri, sporet e mykut,...

Historia që na bën të ndihemi krenar. Ja përse turqit na thërrasin Arnaut

Shumë prej nesh kemi dëgjuar ose kemi qenë prezent që shqiptarët i quajnë arnaut. Por të pakët janë ata njerëz që e dine kuptimin...

Me metoda të thjeshta dhe në kushte shtëpie, si të pastroni aksesorët tuaj të shtrenjtë

Dëshironi që bizhuteritë të jenë përsëri të reja ? Ja çfarë duhet të bëni. Birra pastron aksesorët e arit Aksesorët e arit i pastron birra shumë...

LËNGU MAGJIK QË NDALON RËNIEN E FLOKËVE QË NË APLIKIMIN E PARË (BIO)

Sot flasim për problemin e humbjes së flokëve, sidomos në këtë periudhë të vitit, rënia e flokëve theksohet më shumë.Por këtë problem mund ta...

Shkrimi në B.B.C: Nxënësit indianë që janë ngacmuar pse janë myslimanë

Shkollat ​​dhe këndet e lojërave mund të jenë vende të rrezikshme ku fëmijët janë të izoluar ose ngacmohen. Fëmijët shpesh përdorin dallimet në paraqitjen,...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img