Kuriozitete

Dashuria “bardhezi” sjell begati në Tanzani

Udhëtarja dhe bamirësja nga Turqia Sevde Sevan Usak, ka marrë vlerësime pozitive për aktivitetet humanitare në Masai në Tanzani, vendlindjen e bashkëshortit të saj...

Gaza, basketbollistet me aftësi të kufizuara sfidojnë “pengesat”

Basketbollistet me aftësi të kufizuara në Gazën e rrethuar dëshirojnë të marrin pjesë në turne në nivel botëror dhe ta përfaqësojnë Palestinën në platformat...

Gjermani, humb jetën duke shpëtuar qenin nga liqeni i ngrirë

Një burrë 46 veçar ka humbur jetën gjatë tentativës për të shpëtuar një qen të bllokuar në një liqen të ngrirë në verilindje të...

Budapesti, qytet i historisë, kulturës dhe traditës

Budapesti, qytet në brigjet e lumit Danub dhe kryeqytet i Hungarisë, me ndërtimin e tij kulturor dhe historik çdo ditë tërheq turistë nga e...

Zbulohet minerali i rrallë, nuk është parë kurrë në Tokë!

Shkencëtarët kanë gjetur një mineral, në formën e një diamanti që nuk është parë kurrë më parë në sytë e njerëzve. Mendohet të jetë minerali...

Mjekët e Kanadasë në protestë: Mos na rrisni rrogat, paguhemi shumë!

Në një kohë kur në Shqipëri profesioni i mjekut dhe infermierit gjithmonë e më shumë po nënvleftësohen dhe nuk po paguhen siç duhet, në...

I la telefonin të birit 2-vjeçar për 5 minuta, ai ia bllokon për 48 vite

Një grua ka marrë një mësim të dhimbshëm pasi i la në dorë telefonin djaloshit të saj 2-vjeçar. I vogli e mori në dorë atë...

Jeni keq me paratë/ Ja si ta përmirësoni situatën financiare

Ju nuk jeni personi i parë i cili po haset me vështirësi ekonomike dhe sigurisht nuk do të jeni as i fundit. Është shumë...

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë në jetë

Ajo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar. Përbërësit: 60...

Llapjani u ofron ushqim falas gjermanëve të pastrehë në Berlin!

Familja Visoka e di se si është kur je në gjendje të vështirë. “Ne i jemi shumë mirënjohës Gjermanisë dhe dimë ta vlerësojmë atë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img