Kuzhinë

Tortë çokollate nga gështenjat pa miell dhe sheqer!

Tortë çokollate nga gështenjat pa miell dhe sheqer. Përbërësit: * 225 g çokollatë të zezë, * 6 vezë, * kripë sa mund të kapet me një gisht, * 125...

Hani këto ushqime nëse vuani nga diabeti

Uria mund të shkaktojë mpiksje dhe ulje të nivelit të sheqerit të në gjak te personat që vuajnë nga diabeti i tipit 2. Kjo gjendje...

A janë vezët të shëndetshme? Mësoni të vërtetën, tani!

Të gjithë i duam vezët, kjo pasi janë një nga përbërësit e rrallë që kombinohen me shumë produkte ushqimore! Vezët shpesh janë bërë objekt diskutimi...

Mosngrënia e vakteve si ndikon në organizëm?

Sa herë e keni dëgjuar shprehjen: “mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës?” Sa herë keni hequr dorë prej tij pavarësisht këshillave, me...

Qervish me Pulë e Arra

Është një nga gatimet më të hershme tradicionale, i përgatitur në mënyrë fantastike nga mjeshtëria e duarve të nënave dhe gjysheve shqiptare. Por gjithashtu, është...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img