Kuzhinë

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

Shija e freskët e çokollatës, ideale për tryezë kreshmore festive. Përbërësit: – 200 g çokollatë kreshmore, – 100 g bademe, – 50 g sheqer, – 100 g miell, – 100...

Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast!

Përgatiten shumë shpejt dhe lehtë, kështu që për një drekë të shijshme nuk ju duhet shumë kohë dhe mund. Përbërësit: ▪ 300 g mish të bluar, ▪...

Qumështi i dhisë, aleat i fuqishëm kundër disa sëmundjeve

Qumështi i dhisë është cilësuar si një nga ushqimet më të shëndetshme në botë për shkak të vlerave që ka. Ai është plot me kalcium...

Dreka më e shijshme e fundjavës: Mish pule në qumësht me trumzë dhe limon!

Dreka më e shijshme e fundjavës: Mish pule në qumësht me trumzë dhe limon! Përbërësit: ▪ 1,5 kg mish pule (e gjithë pula), ▪ pak vaj ulliri, ▪...

Po afron koha, receta e duhur për bakllava turke

Po afron koha, receta e duhur për bakllava turke Përbërësit: 1 kg miell 6 të verdha veze 1 gotë vaj 1 gotë ujë 1 kg arra të grira ½ kg gjalp...

Rolatë me mish

Rolata nga mishi i bluar, e mbushur me djathë dhe me mish të tymosur është drekë ideale apo kur ju vijnë mysafirë. Gatuani një ditë...

Ëmbëlsirë kreshmore: E shijshme, e butë dhe e parezistueshme!

Ëmbëlsirë kreshmore: E shijshme, e butë dhe e parezistueshme! Përbërësit: ▪ 2 filxhanë miell, ▪ 2 filxhanë grizë, ▪ 1 filxhan sheqer, ▪ 1 qese e vogël pluhur për...

Speca të mbushur me djathë

Speca të mbushur me djathëNëse dëshironi të kënaqeni me aromën e kuzhinës së gjyshes, provojeni këtë recetë: Përbërësit: ▪ 350–400 g djathë, ▪ 2 vezë, ▪ moraçë, ▪ fletë...

Supa që rekomandohet nga mjekët për të humbur 4 kg në javë

Sa më shumë supë të konsumoni aq më shumë peshë do të humbisni. Kjo dietë është një dietë e cila nuk duhet të zgjasë...

Ëmbëlsirë kreshmore: E shijshme, e butë dhe e parezistueshme!

Përbërësit: ▪ 2 filxhanë miell, ▪ 2 filxhanë grizë, ▪ 1 filxhan sheqer, ▪ 1 qese e vogël pluhur për ëmbëlsira, ▪ sheqer pluhur për t’ia hedhur sipër. Për fill: ▪...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img