Kuzhinë

Receta e Thjeshtë e Akullores së Shtëpisë me tre Shije të Ndryshme

Akullorja e shtëpisë është padyshin një ëmbëlsirë fantastike, veçanërisht në këto ditë përvëluese vere. Aspak e mundimshme, kërkon pak përbërës dhe të mrekullon me shijen...

Tava Verore me Bamje

Bamjet janë perimet më fantastike, plot shije e të pasura me vlera ushqyese. Tradita e kuzhinës shqiptare në përgatitjen e bamjeve është e mrekullueshme në...

Biskotat me Gjalpë Kikiriku

Gjalpi i kikirikut është ndër produktet më të pasura me ushqyesit makro dhe mikro. Ai mund të mos jetë aq i shëndetshëm sa spinaqi apo...

Qofte me Miell Misri dhe Djathë – Nga Recetat e Vjetra Shqiptare

Një gatim i veçantë që përgatitet shumë shpejt dhe me pak përbërës por shija e tyre është e mrekullueshme. Përgatiten krejt lehtë dhe në një...

Kasatë Shtëpie me Kakao – Më e Ëmbla dhe e Freskëta për Verën

Një ëmbëlsirë fantastike për ditët e nxehta të verës, freskuese, e lehtë dhe me shije të mrekullueshme. Kasatat janë padyshim ndër ëmbëlsirat më të preferuara...

Çervish me Miell Misri dhe Pulë

Një recetë e vjetër shqiptare e cila në qytete të ndryshme përgatitet në mënyra të ndryshme. Disa e përgatisin me miell gruri e disa të...

Krostatë me Qershi

Ëmbëlsirat janë një nga kënaqësitë dhe mjeshtëritë më të mëdha të kuzhinës. Ndiqni më poshtë mënyën e thjeshtë të përgatitjes së krostatës me qershi. Përbërësit (për 6...

Komposto e Ftohtë e Kumbullave – Si ta Përgatisni

Kompostoja është një traditë mjaft e hershme shqiptare. Ajo përbën mënyrën më popullore për të ruajtur ose shtuar vlerat e frutave. Përgatitja e kompostos është...

Biftek Viçi me Salcë Limoni – Receta e Thjeshtë me Shije Perfekte

Kjo është një recetë fantastike në shije, shumë e thjeshtë dhe kërkon pak kohë për t’u përgatitur. Shoqërohet në mënyrë të shkëlqyer me sallata të...

Kasatë Shtëpie me Qumësht – E Ftohtë, e Freskët, e Ëmbël

Recetat e freskëta dhe të ftohta janë ideale në këto ditë të nxehta. Më poshtë recetën fantastike të përgatitjes së kasatës me qumësht në shtëpi,...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img