Kuzhinë

Dredhanik me Arra dhe Shërbet

Një ëmbëlsirë tradicionale, tipike e zonës së Pogradecit, e përgatitur krejt lehtë dhe shpejtë me një shije unike që të përfshin tërësisht. Dredhaniku me arra...

Revani me Shurup Portokalli

Revania është një ndër ëmbëlsira më të vjetra shqiptare. Vështirë se mund t’i rezistosh shijes së saj të butë, të shkrifët, të ëmbëlsuar me sherbet. Në...

Cheesecake Me Shalqi – Ëmblësira Perfekte E Verës

Shalqiu është jo vetëm një frut freskues, ai është i mbushur plot me antioksidantë dhe i dhuron trupit tuaj hidratimin e nevojshëm gjatë ditëve...

Tavë me Bamje

Koha për përgatitjen e kësaj recete të shijshme është pikërisht tani. Bamjet e reja kanë dalë në treg dhe pjatat me to janë plot shije...

Kungulleshka me Kos dhe Hudhër

Kuzhina shqiptare është e pasur me receta të thjeshta e shumë interesante që na ushqejnë stomakun dhe shpirtin çdo ditë. E tillë është edhe receta...

Kasata e Shtëpisë Me Shije Frutash

Freskia e kasatës dhe shija e veçantë e boronicave apo luleshtrydheve, janë kombinimi perfekt për të larguar etjen dhe për të shijuar diçka të...

Biskota Daneze

Këto biskota janë tundime të vogla të cilave nuk i reziston dot askush. Mund të mos ju kujtohen, por me t’ju përmendur kutitë metalike të...

Ëmbëlsira e Verës me Kos dhe Shalqi

Kjo ëmbëlsirë me kos dhe shalqi është ideale për të përfunduar një drekë apo darkë verore me shumë freski. Vetëm me disa përbërës të thjeshtë,...

Pastiço me Petë

Një recetë që ia vlen të provohet, është pikërisht pastiçoja me petë. Kërkon pak kohë në përgatitjen e saj, por pritja dhe mundi në fund...

Receta e Tavës Verore – Si ta Përgatisni në Vetëm 30 Minuta

Pak përbërës dhe shumë shije në një pjatë kaq të lehtë për t’u përgatitur. Mund të jetë receta ideale kur nuk keni shumë kohë por...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img