Kuzhinë

Ushqimet që ju ndihmojnë të qëndroni ngrohtë në dimër

Me rënien e temperaturave të gjithë dëshirojnë të gjejnë mënyrën e duhur për të qëndruar ngrohtë. Po a ndikojnë ushqimet që konsumojmë në temperaturën...

Reçel me manaferra

Reçel me manaferra Përbërësit: • 2 kg manaferra • 2 kg sheqer Përgatitja: Manaferrat e pastruara I hedhim në enë të përshtatshme, sipri ua shtojmë sheqerin( apo një rënd...

Byrek me Krem Djathi – Shije Unike

Është një recetë fantastike që të kënaq syrin që në pamjen e parë, e që të ndjell menjëherë shijen për ta provuar patjetër. Një recetë...

Mushkëri pule me oriz

Orizi do të duhej të ishte i zier derisa uji të avullojë, mirëpo nëse jo, shtoni edhe pak ujë dhe zieni derisa të zihet...

Racioni në gotë – ‘smoothie’ portokalli me shafran

Përgatitni smothie portokalli me shafran për veten dhe për më të dashurit tuaj. Nevojiten: – 1 karotë, – 1 portokall, – 1 dardhë, – 1 banane, – ¾ e filxhanit...

Supë viçi me tortelini

Supë viçi me tortelini! Nevojiten: * 200 gr tortelini me djathë * 2 kube supë e gatshme viçi * 1 lugë kafeje borzilok * 30gr gjalpë * majdanoz * 1l ujë *...

Gjellë me mish peshku: Këtë drekë e pëlqejnë edhe ata të cilët nuk e dinë ç’është kreshma!

Kjo recetë e shëndetshme, me plot shije, kërkon vëmendje dhe njëkohësisht delikatesë në përgatitje. Përbërësit: – 1,5 kg mish peshku mustak ose peshk tjetër lumi, –...

Pite të mbushura me gjel deti dhe suxhuk

Pite të mbushura me gjel deti dhe suxhuk Përbërësit: ▪ 60ml (1/4 filxhan) vaj ulliri ▪ 1 qepë e kuqe, e prerë hollë ▪ 2 thelpinj hudhër, të...

Ushqimet që na bëjnë të ndjehemi të uritur

Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin, megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. Kjo nuk ka të bëj...

Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie Përbërësit: ▪ 500 g spinaq i freskët ▪ 4 vezë ▪ 500 g brumë shtëpie ▪ ½ lugë përzierje të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img