Bota

Britania e Madhe vendos të lehtësojë kufizimet anti-covid, më 17 maj shpallet plani nga Boris Johnson

Britania e Madhe do të lehtësojë më shumë kufizimet e vendosura kundër COVID-19 pasi fushata e vaksinimit në vend ka ndihmuar në uljen e...

Pas deklaratave të Macron, Bashkimi Evropian vendos të mos rinovojë kontratën e vaksinave me AstraZeneca

Bashkimi Evropian ka vendosur të mos rinovojë një vendim sipas të cilit AstraZeneca të furnizojë me vaksinën e saj të koronavirusit pas qershorit. Sipas mediave...

Mediat belge: Shkatërrohet grupi kriminal në Belgjikë, transportonin drogë nga Holanda

Në fund të Prillit, policia belge arrestoi një organizatë kriminale shqiptare të dyshuar për importimin e drogës nga Holanda dhe shpërndarjen e tyre në...

BE do të diskutojë sot për Shqipërinë, pritet vendimi për veçimin nga Maqedonia e Veriut

Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian (BE) sot do të zhvillojnë diskutime në Bruksel rreth një angazhimi më të fortë politik...

Shkencëtarët në ndjekje të varianteve të reja të COVID-19 që mund të depërtojnë vaksinën

Një numër i vogël njerëzish preken me COVID-19 pasi janë vaksinuar. “Asgjë nuk është 100% e sigurtë në këtë botë”, thotë Gigi Gronvall, një studiuese...

Parada e përvitshme ushtarake, Rusia bën gati ushtaret bukuroshe dhe armatimet e rënda

Rusia po bëhet gati për paradën e përvitshme që mbahet në Moskë, në përkujtim të dorëzimit të Gjermanisë naziste dhe fundit të Luftës së...

Dëme më vlerë miliona dollarë, dy rusë deklarohen fajtorë për krime kibernetike në SHBA. Sulmuan kompani amerikane dhe institucione financiare

Dy shtetas rusë janë në mesin e katër personave që janë deklaruar fajtorë për krime kibernetike që kishin shënjestër bankat dhe kompanitë në mbarë...

Marrëveshja, BE-ja njofton se ka siguruar 1.8 miliardë doza të vaksinës Pfizer/BioNTech

Liderët e Bashkimit Evropian, që po mbajnë një samit në Portugali, njoftuan se kanë siguruar 1.8 miliardë doza të vaksinës kundër koronavirusit të kompanive...

Publikohen pamjet, ja momenti kur i burgosuri në Amerikë dhunon brutalisht gardianen e burgut

Një gardiane burgu femër, në Los Angeles County, është sulmuar brutalisht nga një i burgosur, i cili, i kërkoi asaj leje për të dalë...

Mbi 4200 të vdekur nga COVID-i në 24 orët e fundit në Indi, rreth 401,000 raste të reja infektimesh

Një analizë e sekuencës gjenetike e varianteve të koronavirusit që dominojnë aktualisht në Indi tregon se varianti britanik dhe varianti vendas me dopio mutacione,...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img