Bota

BE siguron 1.8 milionë doza të vaksinës Pfizer/BioNTech

Liderët e Bashkimit Evropian njoftuan sot se kanë siguruar 1.8 milion doza të vaksinës kundër koronavirusit të kompanive Pfizer dhe BioNTech. Marrëveshja, për të cilën...

“Ku kanë shkuar 128 miliardë dollarë?”, opozita turke kërkon sqarime për shitjen jo transparente të rezervave të valutës

Opozita hedh dyshime mbi qeverinë turke për humbjen e 128 miliardë dollarëve rezerva të valutës. Partia e Erdoganit reagon duke sulmuar opozitën. Prej javësh partia...

Mediat: Mashtruesi turk i shpëtoi arrestimit duke dhënë rryshfet, po tenton largimin me gomone drejt Italisë

Mediat turke kanë publikuar detaje të tjera në lidhje me arratinë e bosit të kriptomonedhës “Thodex”, Faruk Fatih Ozer, i cili dyshohet se fshihet...

Mbetjet e raketës kineze mund të bien në Tokë/ Në hapësirën e mundshme përfshihet edhe Shqipëria

Mbetjet e raketës kineze që u lëshua në hapësirë javën e kaluar, pritet të hyjnë në atmosferën tonë pas mesnatës dhe orës 4.26 të...

SHBA-ja nuk planifikon të rrëzojë raketën kineze gjatë kthimit në Tokë

Ushtria amerikane nuk ka në plan ta rrëzojë raketën kineze që u nis javën e kaluar, e cila pritet të kthehet në Tokë këtë...

Rriten shqetësimet për variantin indian të koronavirusit në Britani

Ekspertët e shëndetit publik kanë rekomenduar se një version i variantit indian të koronavirusit mund të lë vend për shqetësim në Mbretërinë e Bashkuar,...

Aktori i njohur hollivudian, Leonardo Di Caprio apelon sërish: Vjosa të shpallet “Park kombëtar”

Aktori i njohur Leonardo DiCaprio njëherësh aktivist për çështjet mjedisore ka bërë sërish thirrje që lumi i Vjosës të shpallet Park Kombëtar. Ditën e djeshme...

Masakër e policisë në Brazil, 25 të vrarë gjatë blicit antidrogë!

Një betejë e përgjakshme tronditi Rio de Janeiron në Brazil, ku autoritetet mburren se blici policor arriti të eliminojë me sukses dhjetëra kriminelë, por...

Furnizoi me armë terroristin që shkaktoi tragjedinë në Nice, ekstradohet 28-vjeçari shqiptar në Francë

Gjykata e Apelit në Napoli urdhëroi ekstradimin në Francë të 28-vjeçarit shqiptar Endri Elezi. Shqiptari është arrestuar mbrëmjen e 21 prillit në Sparanise, në zonën...

Tronditet SHBA/ Shkon e armatosur në shkollë, nxënësja e klasës së gjashtë plagos 3 persona

Një vajzë e klasës së gjashtë solli të enjten një armë në shkollën e saj fillore në Ajdaho dhe plagosi dy nxënës dhe një...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img