Europa

BE: Certifikatat e vaksinimit nga Kosova nuk pranohen për shkaqe teknike, përgatitjet në vazhdim e sipër

Certifikatat e vaksinimit nga Kosova ende nuk po njihen nga Bashkimi Evropian dhe kjo për shkak të mospërmbushjes së kushteve teknike. Kështu kanë thënë...

Gjermania, Greqia dhe Austria me protokolle të reja për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Mësohet se republika e Maqedonisë së Veriut nuk konsiderohet më një “zonë e rrezikut Covid” në Republikën Federale të Gjermanisë. Me vendimin e fundit...

Sot pritet progres raporti i KE-së/ Zbardhet dokumenti, çfarë parashikohet për Shqipërinë

Këshilli Evropian në progres raportin për negociatat në vendin tonë shprehet se Shqipëria ka bërë progres duke përmbushur kushtet e vendosura. KE thekson se Shqipëria...

Varhelyi: Duhet të marrim përgjegjësitë tona. Të përkushtuar për integrimin e Ballkanit

Para nisjes së Samitit të Sllovenisë, eurokomisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha se ka ardhur koha që Bashkimi Europian të marrë përgjegjësi për veprimet...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Ambasadori amerikan në Beograd: Lajm i shkëlqyer!

Marrëveshjen e arritur për targat mes Kosovës dhe Serbisë, këtë të enjte, në Bruksel, e ka quajtur lajm të shkëlqyer Ambasadori i Shteteve të...

Tragjike! Koronavirusi i merr jetën 20-vjeçares nga Tropoja

Një 20-vjeçare me origjinë nga Tropoja ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Suela Gusterani Pepaj, ndërroi jetë një ditë më parë në spital...

Maqedonia e Veriut pritet të shkojë drejt mbylljes së plotë

Në Maqedonin e Veriut, numri i të sëmurëve dhe të vdekurve po rritet çdo ditë, thonë zyrtarët, ndërsa efekti i masave do të shihet...

Gjykata Supreme në Maqedoninë e Veriut lë në fuqi vendimin, Gruevski duhet të vuajë 2 vite burg

Gjykata Supreme ka konfirmuar përfundimisht dënimin me 2 vite burg të ish- kryeministrit Nikola Gruevski duke hedhur poshtë ankimimin e tij për vendimin e...

Regjistrohen 8 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut, 144 raste të reja

Tetë persona kanë humbur jetën në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit. Mësohet se nga testimet e kryera, rezultojnë pozitivë 144 raste...

Arrestohen 9 ish-oficerë dhe ushtarë serbë të Bosnjës nën akuzat për krime lufte, dyshohet se vranë 44 civilë myslimanë

Autoritetet në Bosnje dhe Hercegovinë thonë se ata kanë arrestuar nëntë serbë etnikë të dyshuar për përfshirje në vrasjet e 44 civilëve myslimanë gjatë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img