Europa

Itali, numri i vdekjeve nga koronavirusi rritet në 1.016

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali është rritur në 197 që shënon edhe numrin më të madh të vdekjeve gjatë një ditë që...

Greqi/ 5 raste të reja me Covid-19

5 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në Greqi. Katër prej tyre janë nga kontakte me persona të prekur dhe një ka ardhur nga...

“Mbi 130,000 migrantë largohen nga Turqia për në Evropë”

Numri i migrantëve që largohen nga Turqia për të kaluar në Greqi përmes kufirit të saj veriperëndimor Edirne, të martën arriti në 130,469, bëri...

Kryediplomati kroat: Raporti pozitiv, shenjë se vendi shkon në drejtim të duhur

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Kroacisë, Gordan Grliç-Radman, i cili ndodhet në vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, tha se...

Greqia do të zhvillojë stërvitje ushtarake në afërsi të kufirit turk

Ushtria greke ka njoftuar se sot do të zhvillojë një stërvitje ushtarake 24-orëshe me plumba të vërtetë në afërsi të kufirit turk. Korpusi i Katërt...

Rasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike Jozyrtarisht nënvizohet se personi...

Uragani Lorenzo/ Një i vdekur ndërsa stuhia po vjen drejt Evropës

Një uragan vdekjeprurës që po vjen drejt Evropës pritet të kalojë afër Azores të Mërkurën, duke sjellë rryma uji kërcënuese dhe erërat deri në...

Ismaili: Transformuam Kardiologjinë Invazive për ta ruajtur shëndetin dhe xhepin e qytetarëve

Kardiologjia Invazive e pajisur me aparaturë moderne dhe e rinovuar tërësisht e gatshme për t’iu përgjigjur të gjitha shqetësimeve që qytetarët tanë kanë me...

Albulena Haxhiu e nervozuar lëshon mbledhjen e komisionit

Kryetarja e Komisionit për Legjislacion, Albulena Haxhiu ka lëshuar mbledhjen në shenjë reagimi pas kërkesës së deputetëve për tërheqjen e një deklarate të saj. Paraprakisht...

Juncker i shqetësuar për kryesimin e Rumanisë me BE-në

Rumania nga 1 janari i vitit 2019 do të merr kryesimin gjashtëmujor të rradhës me BE-në. Me çka do të merr rolin në vendosjen...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img