Europa

Maqedoni e Veriut, pas kontaktit me një gazetar liderët e dy partive më të mëdha politike në izolim të detyrueshëm

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka njoftuar se kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të...

Vdesin edhe dy persona nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Dy viktima të reja nga koronavirusi janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Viktimat janë dy burra, njëri i moshës 68 vjeç nga Tetova dhe tjetri...

Mali i Zi, 6 raste të reja me koronavirus

Në Mal të Zi janë regjistruar 6 raste të reja të infektimit me koronavirus. Nga Instituti për shëndet publik theksuan se janë analizuar 29 teste...

Greqi/ Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës për punonjësit e sektorit privat, mes tyre mijëra shqiptarë

Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës që do të marrin punonjësit e sektorit privat në Greqi, mbas mbylljes së bizneseve si...

Serbi, rastet nga COVID-19 rriten në 171, vendi mbyll parqet dhe zonat publike

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka njoftuar se nga nesër parqet dhe zonat publike të destinuara për rekreacion dhe sport në mbarë vendin do të...

Serbi, konfirmohet viktima e parë nga Covid-19

Serbia ka konfirmuar viktimën e parë nga koronavirusi i ri (Covid-19), (AA). Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, në konferencën për media, njoftoi se në mbarë...

Podujeva furnizohet me pak pajisje mbrojtëse kundër koronavirusit, i bën apel për ndihmë Qeverisë

Tashmë në Komunën e Podujevës është konfirmuar një rast me virusin Covid-19. Podujeva është furnizuar me pak materiale higjienike për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Kjo...

Vdekjet dhe infektimet nga COVID-19 shënojnë rekord të ri botëror, 152 shtete të prekura, ja 4 vendet më të goditura

Organizata Botërore e Shëndetësisë raportoi një numër rekord infektimesh dhe viktimash nga pandemia COVID-19 gjatë ditës së Hënë në raportin e saj ditor mbi...

Shkon në 3 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi, izolohen të afërmit

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Greqi. Sipas të dhënave, ka humbur jetën një 92-vjeçare që u diagnostikua me koronavirus. Po kështu mësohet...

Itali, numri i vdekjeve nga koronavirusi rritet në 1.016

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali është rritur në 197 që shënon edhe numrin më të madh të vdekjeve gjatë një ditë që...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img