Kosova

Haliti: Qëndrimi i gjatë i PDK-së në pushtet ndikoi në rezultat

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se propaganda e madhe kundër PDK-së dhe të qenit gjatë në pushtet...

Abrashi shpall fitoren: Jam kryetar i Prishtinës

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, e ka shpallur fitoren ndaj Shpend Ahmetit të Vetëvendosjes. Abrashi, në balotazhin e djeshëm ndaj Ahmetit, doli...

​Ahmeti: Nuk lejuam që krimi të kthehet në Prishtinë

Kryetari i sapozgjedhur përsëri në Prishtinë Shpend Ahmeti, i cili në rezultatet preliminare të publikuara nga KQZ, ka fituar edhe një mandat të dytë...

LDK: Mund të kërkojmë përsëritje të zgjedhjeve në Prishtinë!

Zgjedhjet në Prishtinë mund të përsëriten. Një mundësi të tillë e lë të hapur Lidhja Demokratike e Kosovës. Fillimisht, kjo parti do të kërkojë...

Pacolli: AKR ka ndikuar shumë me vota tek Shpend Ahmeti

Ish- kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli konsideron se elektorati i partisë së tij dukshëm i kanë ndihmuar Shpend Ahmetit të...

Sejdiu: Me dallavere nuk fitohet, Prishtina ka vendosur me zemër

Pas njoftimit të KQZ-së se është bërë një gabim në procesimin e votave gjatë futjes së të dhënave të rezultateve preliminare, ka reaguar deputeti...

Njerëzit të cilët shohin vetëm zi e vetëm kritikojnë, s’i do as Zoti, mos i respektoni as ju!

Doktori i shkencave islame, Mustafa Bajrami, i cili shquhet edhe për analizat e tij politike ka tërhequr vërejtjen se ka njerëz në mesin tonë...

Shefja e Gjykatës Speciale së shpejti në Prishtinë

Ekaterina Trendafilova, kryetarja e Dhomave të Specializuara, këtë javë do ta vizitojë për herë të parë Kosovën. Në kuadër të kësaj vizite gjykatëse Ekaterina Trendafilova...

Vendim i befasueshëm i PDK-së vetëm pak orë pas rezultatit të balotazhit

Përmes një deklarate lëshuar për medie Partia Demokratike e Kosovës falënderon secilin qytetar që besoi në vizionin, platformën dhe kandidatët e saj për Kryetarë...

Haradinaj takoi zyrtarin e MCC, falënderon SHBA për mbështetje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim zyrtarin kryesor Operues i MCC, Jonathan Nash, me të cilin bisedoi rreth lansimit të sotëm të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img