Kosova

Eliot Engel vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren

Kongresmeni amerikan Eliot Engel i cili po qëndron në vizitë në Kosovë, sot ka vizituar edhe Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren, ku është...

Arbani votoi, fton qytetarët të votojnë për ndryshimin e Prishtinës

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka votuar në qendrën e votimit në Shkollën Fillore “ Hasan Prishtina”, ndërsa ka bërë thirrje për...

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e dyfishtë në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar mëngjesin e sotëm të dyshuarin Lulzim Idirzin, shtetas i Shqipërisë për vrasjen e Arianit Gashit dhe Eron Agajt që...

Engel: SHBA kujdeset për zgjedhje fer dhe demokratike në Kosovë

Kongresmeni amerikan Eliot L. Engel në kuadër të vizitës së tij në Kosovë sot një konferencë për media në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ)...

Sejdiu qytetarëve: Votoni dhe tregoni me cilin numër të vazhdohet qeverisja

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu ka ftuar qytetarët e vendit që të dalin në zgjedhje dhe të vendosin për katër vitet e ardhshme. Sejdiu, në...

Bahtiri kërkon vëzhgim nga ndërkombëtarët për ruajtjen e votës

Kandidati për kryetar komune në Mitrovicë nga Aleanca Kosova e Re, Agim Bahtiri votoi në qendrën e votimit në shkollën fillore “Harun Beka” në...

Votoi Agim Veliu, fton qytetarët të dalin të votojnë

Të drejtën e tij për të votuar tashmë e ka ushtruar edhe Agim Veliu, kandidati për kryetar të Podujevës nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Veliu...

LDK e Gjilanit: Të gjitha qendrat janë hapur me kohë, proces i bardhë i mëngjesit

Shtabi i Lidhjes Demokratike e Kosovës në Gjilan, në konferencën e parë për media, ka prezantuar para publikut informatat e para për ecurinë e...

Hapen 28 qendrat e votimit në Mitrovicë

Në jug të Mitrovicës janë hapur me kohë 28 qendrat e votimit. Janë 79 mijë e 560 votues që do të kenë mundësi ta ushtrojnë...

Presidenti Thaçi nuk do të votojë për asnjërin kandidat në Prishtinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nuk do të shfrytëzojë obligimin e tij qytetar. Thaçi edhe më tej vazhdon të qëndrojë në Kanada, dhe për këtë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img