Kosova

Fillon numërimi i votave me kusht dhe postë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe votave përmes postës...

Ja sa miliona para u morën hua për autostradën Kijevë-Zahaç

Qeveria e Kosovës ka nënshkruar sot një marrëveshje hua me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim që do të investohen në autostradë Kijevë-Zahaç. Në emër...

Reagon KEDS-i pas paralajmërimit për protesa

KEDS përmes një komunikate për media ka sqaruar se nuk ka autoritet për përcaktimin e çmimit të energjisë elektrike. Sqarimi i KEDS-it, vjen pas paralajmërimit...

VV, kjo është arsyeja e mos organizimit të protestave

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka dalë me një deklaratë, ku kundërshtohet dënimi i aktivistëve, duke pranuar se do të duhej të organizonin...

Çfarë thanë Sefaj dhe komandanti i KFOR-it për sigurinë në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, priti në takim komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Major Salvatore Cuoci, ku u diskutua për gjendjen...

Hoxha: Investimet infrastrukturore për vitin 2018 në vlerë prej 3.4 miliardë euro

Këshilli Kombëtar për Investime i Republikës së Kosovës mbajti takimin e shtatë me radhë të kryesuar nga ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha dhe...

Atë çfarë nuk e bëri Kusari, e bëri Gjini

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, menjëherë pas marrjes zyrtare të detyrës e ka vendosur nënshkrimin e parë zyrtar nga ky post, nënshkrim...

Deputeti Çela, shtyn deputeten Mehmetaj

Deputeti i Partisë Socialiste, Bujar Çela. Ka shtyrë në kuvend deputeten e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj. Shtyrja mes tyre ka ardhur pasi Mehmetaj...

PRAK: Sigurimet shëndetësore, e vetmja rrugë për rimëkëmbjen e sistemit shëndetësor

Ne si shoqëri civile të ofrojmë tërë potencialin tonë në dispozicion për të ndihmuar implementimin e Ligjit për Sigurime Shëndetësore në mënyrë sa më...

Dhoma e Posaçme e Gjykatës Supreme prezantoi raportin e punës për 2017-në

Dhoma e posaçme e Gjykatës Supreme edhe gjatë vitit 2017 është përballur me ngarkesë të madhe me lëndë dhe me një...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img