Kosova

Istogu në heshtje zgjedhore

Sot pesë ditë fushate elektorale për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Komunën e Istogut, sot është heshtja zgjedhore, kurse, nesër qytetarët e...

LDK-ja do ta votojë demarkacionin me një kusht

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), do ta votojë demarkacionin me Malin e Zi, vetëm atëherë kur kryeministri Ramush Haradinaj, u kërkon falje publike para...

Selimi në krahun e Molliçajt apo të Ahmetit?

Përgjigjja e Rexhep Selimit nëse është në krahun e Molliçajt dhe Ahmetit. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka folur në televizionin publik lidhur me...

Çmimi i energjisë mund të rritet nga viti i ardhshëm

Energjia elektrike mund të shtrenjtohet për rreth 20 për qind, nëse furnizimi vazhdon të mbulohet nga importi, thonë zyrtarë të Zyrës së Rregullatorit të...

Milionat e ministrit Yagcilar

Ministri i Administratës Publike që disa mandate qeverisëse e mban të njëjtën pozitë. Që nga koha kur PDK-ja është në pushtet, ky post ka...

Vetëvendosje mblidhet të dielën pa Albin Kurtin

Vetëvendosje ka marrë vendim që ketë të diel duke filluar nga ora 11.30 minuta ta mbaj Këshillin e Përgjithshëm. Vendimi për mbledhjen e Këshillit...

Kosovë, fillon peticioni për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, sot kanë filluar nënshkrimin e peticionit, përmes të cilit kërkojnë që Kuvendi i Kosovës të bëjë ndryshimin...

Ja cilat drejtorate do t’i udhëheqë AAK-ja në Komunën e Prishtinës

Marrëveshja për koalicion bashkëqeverisjes ndërmjet Vetëvendosjes dhe AAK-së në Komunën e Prishtinës, patjetër se reflekton edhe tek ndarja e drejtorateve komunale bëjnë të ditur...

Dëshpërojnë zyrtarët e NATO-s: Kosova, anëtare e Aleancës pas 20 vjetësh

Duke komentuar zhvillimet në Maqedoni, zyrtari i NATO-s ka thënë se i vlerësojnë përpjekjet që po i bën Shkupi, por kanë thënë se gjithçka...

Shtyhet seanca për Aulon Zekën

Seanca e sotme gjyqësore për vrasjen e Aulon Zekës është shtyrë, kanë njoftuar familjarët. Gjykatësi e ka shtyrë seancën për shkak të mosprezencës së dëshmitarëve. Kjo...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img