Kosova

PDK-ja i humb katër komunat të cilat i ka drejtuar deri më tani

Pas publikimit të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), rezulton se Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka humbur në katër komuna në...

LDK shpreson ta marrë Prishtinën me votat me kusht

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka humbur shpresat që ta marrë kontrollin e komunës së Prishtinës. Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tha se kandidati...

Ymeri: Prizreni u bë më i bukuri vend, Mytaherin kryetar

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, pas rezultateve preliminare të KQZ-së, nga të cilat në komunën e Prizrenit, fitues doli Mytaher Haskuka nga kjo...

Vetëvendosje fton qytetarët që të dalin në votime

Lëvizja Vetëvendosje ka ftuar qytetarët që sa më shumë të dalin për të votuar. Në konferencën e dytë e mbajtur pasdite nënkryetari i Vetëvendosjes...

Delawie fton qytetarët të dalin në votime

Delawie fton qytetarët të dalin në votime Ambasadori i ShBA-ve, Greg Delawie ka thënë se sot dita e zgjedhjeve ka filluar në mënyrën më të...

Eliot Engel vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren

Kongresmeni amerikan Eliot Engel i cili po qëndron në vizitë në Kosovë, sot ka vizituar edhe Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren, ku është...

Arbani votoi, fton qytetarët të votojnë për ndryshimin e Prishtinës

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka votuar në qendrën e votimit në Shkollën Fillore “ Hasan Prishtina”, ndërsa ka bërë thirrje për...

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e dyfishtë në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar mëngjesin e sotëm të dyshuarin Lulzim Idirzin, shtetas i Shqipërisë për vrasjen e Arianit Gashit dhe Eron Agajt që...

Engel: SHBA kujdeset për zgjedhje fer dhe demokratike në Kosovë

Kongresmeni amerikan Eliot L. Engel në kuadër të vizitës së tij në Kosovë sot një konferencë për media në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ)...

Sejdiu qytetarëve: Votoni dhe tregoni me cilin numër të vazhdohet qeverisja

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu ka ftuar qytetarët e vendit që të dalin në zgjedhje dhe të vendosin për katër vitet e ardhshme. Sejdiu, në...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img