Rajon

Zaev: Shpresoj të gjejmë zgjidhje me qeverinë kalimtare të Bullgarisë

Maqedonia e Veriut po nxiton të gjejë një zgjidhje sa më shpejt me Bullgarinë deri në qershor, ku synohet të mbahet Konferenca e Parë...

Presidenti i Kroacisë: Nuk mund të ofroj garanci për Thaçin, që të mbrohet në liri

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç, ka demantuar shkrimet në media në Serbi se kinse ai i ka ofruar garanci Hagës për t’ia mundësuar ish-presidentit...

Ishulli Procida në Itali përfundon fushatën e vaksinimit, shpallet “ishull pa COVID”

Të gjithë banorët e ishullit italian Procida janë vaksinuar kundër koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të kanalit italian Rainews24 të...

Arrestohet 24-vjeçari shqiptar në Itali, si e pikasi policia dhe iu vu këmba-këmbës.

Karabinierët në Venecia, të Italisë arrestuan një 24-vjeçar shqiptar, i cili më herët rezultoi se kishte qenë i dënuar për trafik droge. Shqiptari, emri i...

Vrasja e shqiptarit në 2017 në Itali, tre bashkëpunëtorët e vrasësit shpallen të pafajshëm

Tre personat e dyshuar për vrasjen e shqiptarit Shpëtim Frashëri në vitin 2017 në Itali janë shpallur të pafajshëm. Në fund të gjykimit, Donald Reshiti,...

Vendim politik për zgjedhjet e 25 prillit/ Komiteti heq kufizimet për emigrantët nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut

Afro një javë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, Komiteti Teknik i Ekspertëve mori vendimin për vendosjen e karantinës dy javore ndaj të gjithë...

Greqia “çlirohet“ në prag të sezonit turistik, hapen restorantet, baret dhe kafenetë

Greqia është çliruar pas disa muajsh masa të rrepta ‘’Lock-Down’’ duke u përgatitur për një hapje të madhe të sezonit turistik. Qytetarët grekë nga sot...

Greqia vendos karantinë për shqiptarët, 14 ditë mbyllur!

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë publikoj kufizimet që do jenë në fuqi deri me 14 Maj në kuadrin e masave për parandalimin...

Vuçiq i jep 10 mijë vaksina AstraZeneca Malit të Zi, kryeministri malazez e quan vëlla

Mali i Zi ka pranuar sot donacion nga kryeministri serb, Aleksander Vuçiq 10 mijë vaksina falas të kompanisë AstraZeneca. Kryeministri malazez, Zdravko Krivokapic e ka...

Panik në ajër, alarm për bombë në aeroplan, Greqia ngre në fluturim avionët luftarakë

Mediet greke raportojnë se një alarm për bombë mbi hapësirën ajrore greke ka krijuar panik. E përditshmja greke “Protothema” raporton sot se një aeroplan pasagjerësh,...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img