Rajon

Fier/ Policia ndëshkon shoferët e pabindur, mbi 2 mijë gjoba dhe 124 leje drejtimi të pezulluara

Policia e Rrugore e Fierit ka vijuar kontrollet në akset kryesore të qytetit duke ndëshkuar shoferët e pabindur. Si rezultat 2683 drejtues mjetesh janë proceduar...

Drejtori i Qendrës Shëndetësore të Stolac flet për të lënduarit pas tërmetit

Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Stolac, Kazimir Raguz, ka folur për mediat boshnjake, pasi një tërmet goditi Bosnjën sonte pas orës 23:00 Epiqendra e këtij...

Tërmeti në Bosnje/ Shënohet viktima e parë. Humb jetën një 27 vjeçare

Një grua e re ka vdekur dhe të paktën tre të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që ka goditur...

Krijimi i qeverisë së re në Malin e Zi, Abazoviç siguron edhe mbështetjen e presidentit Gjukanoviç

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, ka njoftuar mbështetjen e partisë së tij për qeverinë e pakicës që do të krijohet nga Dritan...

Nis nga 1 Maji, Greqia rrit pagën minimale në 713 euro

GREQI – Paga e re minimale nga 1 maji nga 663 që është sot do të rritet në 713 euro (613 neto) ndërsa paga...

E mashtruan dhe i morën 130 mijë euro gruas greke, mes të arrestuarve një 36-vjeçare nga Shqipëria

Ajo besonte se kishte gjetur njeriun me të cilin mund të ndante jetën, edhe pse nuk e kishte takuar kurrë nga afër. Ai ishte...

I shqetësuar për sigurinë rajonale, kryediplomati maqedonas reagon për sulmet ndaj policisë së Kosovës

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka reaguar pas sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në veri. I shqetësuar për dëmtimin e stabilitetit...

Përmbyset makina e funeralit në Greqi, 2 të plagosur

Një aksident automobilistik është shënuar mëngjesin e sotëm në  periferi të Selanikut. Një makinë funerali ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Për fat të...

Piloti anashkalon avokatin dhe merr situatën në dorë, sillet arrogant me dëshmitarët

Ka nisur pak ditë më parë gjyqi ndaj Babis Anagnostopoulos për krimin e rëndë që në maj të vitit të kaluar, kur vrau bashkëshorten...

“E ëma i nisi para, ai ia mori”/ Dëshmia tronditëse e psikologes së Caroline dhe pilotit grek: Ishte jashtëzakonisht manipulues ndaj saj, 20-vjeçarja më...

Zbardhet dëshmia tronditëse e piskologes që për disa seanca pati takime me Caroline Krauts dhe bashkëshortin e saj, pilotin Babis Anagnostopoulos. “Protothema” raporton se...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img