Rajon

“Varhelyi, njeriu i Orbanit në Bruksel”/ “Kritikat ndaj Serbisë janë zbutur në mënyrë sistematike”, Deutsche Welle: Vepron si një lobist për liderët autoritarë të...

Komisioneri hungarez për zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi, duhet të përfaqësojë në fakt politikën e Brukselit, por ai ndjek agjendën e kryeministrit hungarez Viktor...

Lavrov trondit rajonin: Ballkani i Hapur një projekt serb, NATO dhe BE nuk e duan, por Rusia e mbështet

Teksa e cilëson të paprecedent vendimin e Bullgarisë, Rumanisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut për të mbyllur hapësirën ajrore për avionin e...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi i nisur nga Serbia përplaset me dy kamionë dhe shkatërrohet, shumë të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku një autobus me qytetarë, i nisur nga Serbia, është përplasur me dy kamionë. Mediat raportojnë se...

“Integrim sa më shpejt për Shqipërinë e RMV”! Blinken takon ministrin e Jashtëm maqedonas: Dialog Strategjik për të thelluar marrëdhëniet

Shtetet e Bashkuara dhe Maqedonia e Veriut mbajtën të enjten në Uashington për herë të parë një Dialog Strategjik, të përqendruar në thellimin e...

Dendias në Beograd, Vuçiç e falënderon që Greqia nuk njeh Kosovën

Kryediplomati grek, Nikos Dendias, sot ka qëndruar në Beograd për vizitë zyrtare ku është pritur nga presidenti serb Aleksandar Vuçiç, i cili tha se...

Alarm për një rast të dyshimtë me linë e majmunëve në Greqi

Institucionet shëndetësore në Greqi janë alarmuar pasi dyshohet se në vend ka hyrë një person më sëmundjen e lisë së majmunëve. Bëhet fjalë për një...

Italia feston ditën e Republikës, presidenti: Paqja nuk vendoset vetë, por është fryt i angazhimit të njerëzve dhe shteteve

Pas 2 vitesh mungesë për shkak të koronavirusit, rikthehet në Itali parada e 2 Qershorit për Festën e Republikës, me ceremoninë e zakonshme në...

Escobar i prerë: Serbia t’i bashkohet sanksioneve kundër Rusisë pas formimit të qeverisë së re

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka deklaruar se Serbia duhet të vendosë sanksione ndaj Rusisë. Duke folur në Samitin e Demokracisë...

Italia “çlirohet” nga masat kufizuese, jo më Green Pass për udhëtimet

Nga sot, në 1 qershor në Itali janë hequr të gjitha kufizimet e pandemisë. Mediat italiane raportojnë se nuk do të jetë më e...

Greqia heq përdorimin e maskave kundër COVID-19 në ambientet e mbyllura, deri në 15 shtator

Greqi ka njoftuar se maskat nuk do të jenë të detyrueshme në ambientet e mbyllura. Tashmë qytetarët do të do jenë më të lirshëm, por...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img