Rajon

Shërbimi Informativ i Gjermanisë ngre shkallën e alarmit për Ballkanin

Shërbimi Informativ Federal i Gjermanisë (BND) ka shtuar përqendrimin në vëzhgimin e zhvillimeve në Ballkan dhe në në këtë kuadër, në veçanti në Bosnjë....

Komisioneri europian Hahn: BE e gatshme për Ballkanin

Bashkimi Europian gjithnjë e më shumë është i gatshëm të shqyrtojë anëtarësimin në bllok të shteteve të ballkanit perëndimor, cka do të ndihmonte në...

Shkup, mbahet akademi solemne për 28 Nëntorin

Për nder të Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nën patronatin e kryetarit të partisë, Ali Ahmeti, ka mbajtur...

Familjarët e të dënuarve në grupin Kumanova: Ata nuk janë terroristë ata janë çlirimtarë

Shumë qytetarë nga Prishtina e tërë Kosova kanë përkrahur sot protestën e organizuar nga shoqatat e dala nga lufta dhe familjarët e të dënuarve...

Maqedoni, arrestohet ish ministri i Brendshëm, Mitko Çavkov

Me urdhër të Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë, mëngjesin e sotëm është arrestuar ish ministri i Brendshëm dhe ish drejtor i Byrosë për...

VMRO-DPMNE kundërshton arrestimet, thirrje për protesta

Pas arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm dhe kreut të Byrosë së Sigurisë Publike, Mitko Çavkov, si dhe deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, ka reaguar kjo...

Hysa konfirmon interesimin e Kosovës për hetim ndërkombëtar për Grupin e Kumanovës

Ambasadori i Kosovës në Shkup, Ylber Hysa, ka deklaruar se Kosova është e interesuar për një hetim ndërkombëtar për Grupin e Kumanovës, shumica e...

Fakultetet për Siguri nga Maqedonia dhe Kosova marrëveshje bashkëpunimi

Fakulteti për Siguri në Shkup dhe Akademia kosovare për Siguri Publike nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi, me anë të të cilës synojnë të krijojnë forma...

Rritet numri i të vdekurve nga përmbytjet në Greqi

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në afërsi të kryeqytetit të Greqisë, Athinë, është rritur në 22. Sipas informacioneve nga departamenti i zjarrfikësve, thuhet se...

Turqia dhe Greqia tronditen nga tërmetet

Dy tërmete relativisht të fuqishme kanë goditur Greqinë dhe Turqinë në orët e mbrëmjes së të premtes. Tërmeti i parë me magnitudë 4.6 ballë është...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img