Rajon

Mbahet forumi për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës

Organizata AKTIV nga Mitrovica Veriore organizon forumin “Procesi i normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës”. Forumi “Procesi i normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe...

Daçiç: Shqiptarët duhet të ikin në Shqipëri, Kosova nuk është vendi i tyre

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka reaguar me deklarime skandaloze në lidhje me informacionin se Madagaskari e ka njohur pavarësinë e Kosovës, duke...

Kandiç: Haga nuk e ka liruar Serbinë nga përgjegjësia

Koordinatorja e Komisionit Rajonal për Verifikimin e Fakteve për Krimet e Luftës, Natasha Kandiq deklaroi se fakti që në gjykimin e Ratko Mlladçit nuk...

“Mali i Zi do të jetë promovuesi më i madh i Maqedonisë në integrimet euroatlantike”

Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska sot në Shkup u takua me ministrin e Mbrojtjes të Malit të Zi, Predrag Boshkoviq,...

Hoyt Brian Yee, ambasadori i ri amerikan në Shkup

Hoyt Brian Yee, zv/ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Çështjet e Europës dhe Euroazisë do të jetë nga viti i ardhshëm, ambasadori amerikan në...

Shërbimi Informativ i Gjermanisë ngre shkallën e alarmit për Ballkanin

Shërbimi Informativ Federal i Gjermanisë (BND) ka shtuar përqendrimin në vëzhgimin e zhvillimeve në Ballkan dhe në në këtë kuadër, në veçanti në Bosnjë....

Komisioneri europian Hahn: BE e gatshme për Ballkanin

Bashkimi Europian gjithnjë e më shumë është i gatshëm të shqyrtojë anëtarësimin në bllok të shteteve të ballkanit perëndimor, cka do të ndihmonte në...

Shkup, mbahet akademi solemne për 28 Nëntorin

Për nder të Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nën patronatin e kryetarit të partisë, Ali Ahmeti, ka mbajtur...

Familjarët e të dënuarve në grupin Kumanova: Ata nuk janë terroristë ata janë çlirimtarë

Shumë qytetarë nga Prishtina e tërë Kosova kanë përkrahur sot protestën e organizuar nga shoqatat e dala nga lufta dhe familjarët e të dënuarve...

Maqedoni, arrestohet ish ministri i Brendshëm, Mitko Çavkov

Me urdhër të Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë, mëngjesin e sotëm është arrestuar ish ministri i Brendshëm dhe ish drejtor i Byrosë për...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img