Zvicra

Qipro e vendos Zvicrën në “Listën e karantinës”

Ata që duan të udhëtojnë në Qipro nga Zvicra, nga e enjtja (pasnesër)  i pret një ndryshim për të keq.

Dy subjektet fetare shqiptare në Zvicër, bashkohen në një të vetme

Një moment historik për muslimanët shqiptare në Zvicër. Pas disa vite të veprimtarisë së ndarë në dy organizata, arrihet marrëveshja e shkrirjes...

Aeroportet zvicerane, së shpejti me test në vend të karantinës

Së shpejti, vetëm ata që janë vërtet pozitivë me koronavirus do të vendosen në karantinë. Një skenar të tillë e ka prezantuar...

Vaud-i lehtëson masat e karantinimit

Ndonëse Vaud është kantoni me numrin më të madh të rasteve me koronavirus në Zvicër, ka marrë vendim që t`i lehtësojë masat...

Sommaruga dhe Kurz: Zvicra dhe Austria nuk duan mbyllje kufijsh

Kancelari Federal i Austrisë, Sebastian Kurz dhe Presidentja Federale e Zvicrës, Simonetta Sommaruga janë takuas sot në Bernë. Takimi kishte të bënte...

Ticino: Lejohen sërish vizitat në shtëpitë e pleqve

Banorët e shtëpive të të moshuarve në Kantonin e Tiçinos mund të vizitohen sërish në dhomat e tyre si dhe të dalin...

Zviceranët, të ndarë rreth vaksinimit të detyrueshëm kundër koronavirusit

Një në pesë zviceranë janë në favor të vaksinimit të detyrueshëm kundër koronavirusit. Njëzet për qind e zviceranëve janë...

Danimarka fut Zvicrën në listën e karantinës

Tani e tutje, danezët këshillohen të mos udhëtojnë më në Zvicër, Austri, Portugali, Hungari dhe Holandë. Arsyeja për këtë është rritja e...

Zvicra, mbi 6 miliardë CHF për blerjen e avionëve luftarakë

Më 27 shtator votuesit zviceranë do të shkojnë në qendrat e votimit për të vendosur mbi blerjen e avionëve të rinj luftarakë.

Situatë shqetësuese në Vaud: konferencë e jashtëzakonshme shtypi

Numri i rasteve me koronavirus në Kantoni n Vaud po rritet. Sërish kanë filluar të infektohen më tepër njerëzit mbi 65 vjeç....

Të fundit

’Miratojmë ligjin që na leverdis’’, Vasili: Ja çfarë na tha Gjiknuri, provoi haptazi që PS nuk i do listat e hapura 100%

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka folur pas mbledhjes së Këshillit Politik për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke saktësuar se ajo përfundoi...

‘T’i drejtohemi ODHIR’/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri-opozitës: Hajdeni me një produkt fillimisht

“Thirrja ime publike është se nëse dëshiron konsensus hajde me një produkt me një model Evropian. Nëse nuk e pranojmë hajde ta...

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e pandemisë me koronavirus, mirëpo vitin e ardhshëm...

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...
- ISLAMSHOP.CH -