Zvicra

UBS dhe Credit Suisse mund të bashkohen

Dy bankat kryesore zvicerane, UBS dhe Credit Suisse, mund të bashkohen. Plani do të jetë që të njoftohet zyrtarisht...

Kantoni zviceran shtrëngon masat nga nesër

Me spitalet që arrijnë kapacitetin dhe mes shkallës më të keqe të infeksionit në Zvicër, kantoni perëndimor Vaud do të prezantojë një...

Fluks në farmacitë zvicerane për ilaçin “çudibërës”, ekspertët janë skeptikë

Pas lajmit të publikuar dje në lidhje me efektin që bari natyror i prodhuar në Zvicër, Echinaforce, ka treguar në kushte laboratori...

Cilat janë stacionet më të mira të trenit në Zvicër?

Miliona udhëtarë udhëtojnë nëpër stacionet e trenave zviceranë çdo ditë. Por, cilat stacione janë më të mirat? Faqja e...

Karantina në Zvicër: Nëse udhëtoni nga Franca, duhet t`i dini këto

Duke filluar nga e hëna,udhëtarëve nga  nëntë vende franceze do t`ju duhet të karantinohen për dhjetë ditë në qoftëse hynë në Zvicër. Ministri...

Zvicër: 191 raste të reja me koronavirus dhe një i vdekur

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka raportuar sot 191 raste të reja që kishin rezultuar pozitive nga testeimet e bëra për...

Klima: Tre të katërtat e energjisë së Zvicrës vijnë nga burime të rinovueshme

Tre të katërtat e energjisë së Zvicrës erdhën nga burime të rinovueshme në 2019, ndërsa vetëm dy përqind erdhën nga lëndët djegëse...

Qyteti i Cyrihut vjen me masa të reja kundër koronavirusit

Në qytetin e Cyrihut, ashtu sikurse edhe në gjithë Zvicrën ka rritje të numrit të infeksioneve nga koronavirusi. Për të ndihmuar në...

Zvicër, prioritet ekonomia, autoritetet do të shmangin bllokadën e re

Zvicra është krenare për mënyrën se si ka arritur të kufizojë përhapjen e koronavirusit brenda kufijve të saj, njëkohësisht ka arritur të...

Zvicra regjistron 405 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, zonat më të goditura

Zvicra regjistron 405 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit. Lajmi është bërë i ditur nga Zyra Federale e...

Të fundit

’Miratojmë ligjin që na leverdis’’, Vasili: Ja çfarë na tha Gjiknuri, provoi haptazi që PS nuk i do listat e hapura 100%

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka folur pas mbledhjes së Këshillit Politik për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke saktësuar se ajo përfundoi...

‘T’i drejtohemi ODHIR’/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri-opozitës: Hajdeni me një produkt fillimisht

“Thirrja ime publike është se nëse dëshiron konsensus hajde me një produkt me një model Evropian. Nëse nuk e pranojmë hajde ta...

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e pandemisë me koronavirus, mirëpo vitin e ardhshëm...

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...
- ISLAMSHOP.CH -