Shëndetësi

Vlerat dhe Përfitimet që Ofron Lëkura e Limonit – Si ta Përdorni

Limoni është një prej agrumeve më të përdorura në kuzhinën shqiptare. Dimër a verë, limoni nuk mungon kurrë dhe pasuron shumë prej recetave të...

A është e vërtetë që kafja mund të zgjasë jetën?

Një studim i ri, ka zbuluar se një filxhan kafe që përmban pak ose në mënyrë ideale aspak sheqer, mund t’ju ndihmojë të jetoni...

Të Shëtisësh në Natyrë – Zgjidhja më e Mirë kundër Stresit

Historia e njerëzimit ka shpalosur një fakt të trishtë, keqtrajtimin e vazhdueshëm të natyrës. Grekët e lashtë shkatërruan bimësinë në brigjet e tyre, ndërsa Romakët...

Sa Ndikon Mungesa e Gjumit në Shëndetin e Syve – Efektet në Shikim

Gjumi është thelbësor për rimëkëmbien e trurit, shërimin e trupit dhe shëndetin e syve. Mungesa e tij ka ndikim të drejtpërdrejtë tek sytë dhe tek...

Pesë Arsye Shëndetsore Përse Duhet të Pini Lëng Portokalli Çdo Ditë

Lëngu i portokallit është ndër lëngjet më të njohura në të gjithë botën. Të pish një gotë me lëng portokalli çdo mëngjes është thuajse po...

Kujdes! Hiqni dorë nga këto zakone, po u dëmtojnë trurin

Dëmtimi i kujtesës është një nga pasojat kryesore të demencës digjitale – një sëmundje e re e kohës sonë. Me këtë term, mjekët nënkuptojnë përkeqësimin...

Freski dhe Energji – 5 Vajrat më të Mirë Esencialë për Stinën e Verës

Përfitoni më të mirën nga të gjitha, deri në pikën e fundit. Lavanda, Rozmarina, Çaji i Gjelbër, Kamomili dhe Limoni falë esencës së tyre të...

8 shenjat që trupi dërgon një muaj para atakut në zemër

Është më mirë të parandalosh sesa të kurosh, një rregull që vlen për të gjitha sëmundjet dhe veçanërisht për ato që manifestohen me simptoma...

Përveç Ujit – 6 Këshilla Si të Qëndroni Të Hidratuar Në Këto Ditë Të Nxehta

Tashmë dihet se dielli i nxehtë mund t’i bëjë keq kujtdo, veçanërisht të rinjve ose atyre që djersiten shumë, duke ju bërë të humbisni...

Ankthi i Mëngjesit – Nga Se Shkaktohet Dhe Si Ta Përballoni

Ankthi është një gërshetim i ndërlikuar emocionesh negative që përfshijë frikën e tepruar, shqetësimin apo panik të lehtë. Zakonisht shoqërohet dhe me pasoja fizike si...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img