Shëndetësi

Pse duhet të konsumoni djathin, cilat sëmundje i lufton?

Ngrënia e porcioneve të vogla të djathit në baza ditore mund t’i zvogëlojë shanset e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës apo sulmeve të trurit. Pra,...

Këto pije ju ndihmojnë të jetoni më gjatë

Niseni ditën me një nga këto lëngje që t’ju shkojë dita mbarë dhe të jetoni më gjatë. Çaj – Një studim i publikuar në revistën...

Dobitë e frutave të thatë në shëndetin tonë

Zgjedhja e frutave të thata, e cila konsumohet më shumë në dimër, është me të vërtetë e ndryshme. Por sa janë me të vërtetë...

Ja si t’i mbrojmë sytë nga kompjuteri e telefoni

Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t, që na detyrojnë të qëndrojnë shumë kohë...

Ja se çfarë do të ju ndodhë nëse hani 4 thelpinj hudhra çdo ditë

Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike. Por, kur bëhet fjalë për shëndetin...

Përfitimet shëndetësore të vezëve

Vezët njihen si një nga ushqimet më të fitimprurëse për shëndetin e njeriut. Konsumimi i tyre si përbërës i shumë ushqimeve, por edhe të vetme,...

Këto janë përfitimet shëndetësore të specit të kuq

Doktoresha Karen Roth ka hulumtuar për përfitimet shëndetësore të specave të kuq, të gjelbër dhe të verdhë. Rezultatet e hulumtimeve të saj janë me të...

Këto janë vetitë shëruese të koprës

Kopra është një bimë aromatike shumë e hershme. Ajo formohet nga fije të vogla të holla ngjyrë jeshile. Lulet e saj të vogla të...

Si t’i hiqni pesticidet nga frutat dhe perimet e blera?

Kur blini fruta dhe perime, nuk ka alternativë më të mirë se sa të zgjidhni prodhime organike. Megjithatë, shitësit që ju besoni se po ju...

12 super ushqime që ulin tensionin e lartë të gjakut

Doni të dini si mund të ulni tensionin e gjakut në mënyrë natyrale? Kripa është cilësuar gjithmonë si “armike” e tensionit të gjakut – përfshini...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img