Shëndetësi

Dobitë e vajit të kanellës

Kanella është një ndër erëzat më të njohura në botë dhe vlerësohet lart, shkaku i vetive të saj që i ofron. Përdoret në përgatitjen...

Vdekja e hershme nga shikimi i dobët?

Dobësimi në shikim te personat e moshuar është i lidhur edhe me jetë më të pakët, bëjnë të ditur studiuesit australianë të Westmead Millennium...

Metoda natyrore për të luftuar infeksionin në fyt dhe bajamet!

Infeksioni ne fyt është një infeksion bakterial që mund të bëjë që fyti të ndihet i lënduar dhe i fryrë. Nëse nuk trajtohet, mund...

Thuani lamtumirë kolesterolit, glukozës së gjakut, lipideve dhe triglicerideve!

Nëse hamë më shumë, ne marrim më shumë kolesterol, që qarkullon rreth gjakut tonë dhe ka si qëllim të ngecë në muret e enëve...

Keni dhimbje koke? Kjo është mënyra më e thjeshtë dhe e shpejtë për ta ndalur dhimbjen!

Migrena është një nga ato gjëra që shumë lehtë mund të të shkatërrojë gjithë ditën tënde. Por kjo metodë duket se ka funksionuar për shumë...

Përfitimet shëndetësore të specit të kuq

Doktoresha Karen Roth ka hulumtuar për përfitimet shëndetësore të specave të kuq, të gjelbër dhe të verdhë. Rezultatet e hulumtimeve të saj janë me të...

Soda e bukës dhe përfitimet shëndetësore të saj

Një ndër përbërësit më të nënvlerësuar dhe që njerëzit mendojnë se përdorimi i saj i vetëm është në kuzhinë është soda e bukës. Soda...

Pini ujë limoni çdo ditë, por mos bëni të njëjtin gabim që bëjnë miliona të tjerë

Miliona njerëz në mbarë botën pijnë një gotë ujë limoni çdo mëngjes. Kjo rutinë i dobishëm mbron në mënyrë efektive kundër sëmundjeve të ndryshme dhe...

Cilat janë përfitimet shëndetësore të ftoit?

Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë por, nga të dhënat e deritanishme të shkencës del në...

Ushqim tradicional turk, i lehtë për përgatitje dhe shumë i shijshëm

Këtë ushqim mund ta gatuani duke i blerë gjërat e nevojshme në treg, ose edhe me pasta në shtëpi. Nga të dyja mënyrat, ushqimi del...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img