Teknologji

A mund të ndihmojë inteligjenca artificiale në ulje të emetimeve të karbonit?

Në gjithë botën, serverët e të dhënave sa shkojnë e shtohen, duke shpenzuar energji elektrike dhe burime tjera, për ta jetësuar botën digjitale. Më shumëse...

Nuk do ju duhet të ndiqni më mbledhjet e mërzitshme, tani mund të ‘dërgoni’ AI

Një tjetër mbledhje e gjatë dhe e mërzitshme? Ju zëvendëson AI. Google po përdor inteligjencën artificiale dhe ka krijuar një opsion që të ndiqni mbledhjet...

Rregullat strikte të BE-së për “Google”, “X” dhe “Meta” hyjnë në fuqi

Rregullat historike të BE-së për përmbajtjen e paligjshme digjitale hynë sot në fuqi me gjigantët e internetit si Google, Amazon dhe rrjeti social X,...

SpaceX dhe NASA vonojnë nisjen e astronautëve

SpaceX dhe NASA kishin caktuar të nisnin katër astronautë që përfaqësonin katër kombe dhe agjenci hapësinore anembanë globit në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, por...

Galaxy Z Fold5 – shoqëruesi perfekt për të apasionuarit e gaming

Në një epokë ku gaming është kthyer në një fenomen global, smartphone-t nuk janë më vetëm pajisje komunikimi. Ndërsa kërkesa për lojëra vizualisht mahnitëse...

Mos e injoroni asnjëherë këtë shenjë të iPhone

Të gjithë përdoruesit e iPhone nuk duhet të injorojnë dy simbole të celularit të tyre. Nënvlerësimi ndaj këtyre shenjave mund të dëmtojë baterinë e...

Fillon shitja e Samsung Galaxy Z Flip 5 dhe Fold 5 në tregje ndërkombëtare

Samsung tani ka filluar shitjen e telefonave të saj të palosshëm të ri, serisë së Galaxy Tab S9 dhe serisë së orëve të mençura...

OnePlus Ace 2 Pro arrin më 16 gusht

OnePlus do ta lansojë modelin Ace 2 Pro me 16 gusht, ka deklaruar Li Jie, udhëheqës i lartë i firmës. Në një video të postuar...

Vetëm pak ditë pas instalimit, hiqet tabela e kompanisë së Elon Musk

Pak ditë pas instalimit, tabela vezulluese “X” është hequr nga zyrat qendrore në San Francisko. Kompania e Elon Musk, që më parë njihej si Twitter...

WhatsApp e bën më të shpejtë dhe të lehtë dërgimin e videomesazheve të shkurtra

WhatsApp ka njoftuar se tashmë përdoruesit mund të regjistrojnë dhe shkëmbejnë videomesazhe të shkurtra. “Videomesazhet janë një metodë në kohë reale për t’iu përgjigjur mesazheve...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img