Teknologji

WhatsApp ka një opsion të ri për dërgimin dhe marrjen e mesazheve – menjëherë mund ta aktivizoni

WhatsApp ka një veçori të re që lejon përdoruesit të lidhin llogarinë e tyre me pajisje shtesë. Kjo veçori siguron që përdoruesit të vazhdojnë të...

Ngadalësohet rritja e përdoruesve të Pinterest

Përdoruesit aktivë mujorë të Pinterest Inc për tremujorin e tretë nuk u vlerësuan, pasi lehtësimi i kufizimeve të pandemisë inkurajoi përdoruesit e aplikacionit të...

Periudha provuese: Zoom ka filluar të shfaq reklama

Përdoruesit që përdorin aplikacionin Zoom kanë filluar të vërejnë reklama. Zoom ka filluar një periudhë prove për shfaqjen e reklamave për përdoruesit që përdorin shërbimet...

Facebook në qendër të kritikave – kompania gjermane e akuzon për kopjim të logos së Meta

Kompania gjermane M-sense publikoi një mesazh në Twitter duke krahasuar logon e Meta me logon e saj, duke treguar se ato janë pothuajse identike. Postimi...

Studentët australianë prodhojnë merimangën-robot për hulumtimin e shpellave

Një Universitet në Adelaide të Australisë, ka prodhuar robotin që do të përdoret për skanim 3D të shpellave në Naracoorte. Fjala është për robotin që...

Ora e mençur e Facebook do të ketë kamerë, pritet të lansohet në treg gjatë vitit të ardhshëm

Kompania Meta që dikur njihej si Facebook, është duke punuar në tri gjenerata të orëve të mençura, e tani është shfaqur një detaj interesant. Orët...

Imazhi i rrjedhur i Lenovo Thinkbook Plus tregon se ai do të ketë ‘një ekran të dytë pranë tastierës’

ThinkBook Plus i ardhshëm i Lenovo mund të jetë më praktik, të paktën nëse jeni një “artist i ri”. Siguruesi i njohur i rrjedhjeve Evan...

Apple nuk është më kompania më e vlefshme në botë, Microsoft e rrëzoi nga froni

Apple nuk është më kompania më e vlefshme në botë. Tani është Microsoft. Dhe kjo pas rritjes së kapitalit prej gati 2.49 trilionë dollarësh. Kapitali...

Jetëgjatësia e baterisë së Pixel 6 dhe 6 Pro është më pak se Galaxy S21 Ultra

Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro janë momenti i madh i Google. Të dy telefonat kombinojnë çipin e parë të Google të quajtur Tensor, sensori...

Nga 1 nëntori, WhatsApp nuk do të funksionojë në disa modele të telefonave – mësoni nëse i juaji është në këtë listë

Aplikacioni i njohur për shkëmbim mesazhesh dhe videothirrje – WhatsApp, ka konfirmuar se telefona të caktuar që funksionojnë në sistemin operativ Android dhe iOS...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img