Teknologji

Polimeri i çuditshëm ”vetëshërues”

Gjatë disa eksperimenteve mbi materialet ngjitëse, një studiues nga Universiteti i Tokios hasi në një polimer të çuditshëm, i aftë të vetëshërohet, shkruan focus.it. Me...

Google ju kthen pas në kohë me Street View

Google prezantoi të martën kamerën e re Street View, e cila synon t’u ofrojë përdoruesve më shumë mënyra për të jetuar pranë vendeve historike. Në fakt, përveç...

Xiaomi dhe Leica në korrik prezantojnë telefonin e ri të mençur

Pas partneritetit me Sharp dhe Huawei, kompania Leica po bashkëpunon me Xiaomi me të cilin në korrik do të prezantojë telefonin e ri të...

OnePlus ka prezantuar Nord 2T, telefonin e parë me procesor MediaTek Dimensity 1300

OnePlus ka prezantuar zyrtarisht një anëtar të ri të serisë së telefonave inteligjentë Nord. Ky është modeli Nord 2T, smartfoni i parë që përdor procesorin...

Vivo sjell telefonin e ri të mençur X80 Pro

Kompania Vivo ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – e ai është X80 Pro. Ndryshimi më i theksuar harduerik tek modeli X80 Pro,...

TikTok planifikon të ketë edhe lojëra, po kryen testimet në Vietnam

TikTok ka kryer teste në mënyrë që përdoruesit të mund të luajnë lojëra në aplikacionin e tij të ndarjes së videove në Vietnam. Kjo, sipas...

Elon Musk po shet aksione në SpaceX për të financuar blerjen e Twitter-it?

SpaceX e Elon Musk po planifikon t’u shesë aksione punonjësve, raportojnë New York Post dhe Bloomberg. Sipas Business Insider, përcjell Telegrafi, burimet thanë për The...

Sony prezanton “rivalin e Apple”, Xperia 1 IV

Kompania Sony ka prezantuar ‘Xperia 1 IV’, të cilit për herë të parë i është dhënë një kamerë e fuqishme zmadhimi optik. Sipas mediave të...

Versioni i fundit testues i Windows 11 vjen me një veçori të re

Ndërtimi i fundit i Microsoftit për zhvilluesit e Windows Insider vjen me një veçori të re. Qëllimi i funksionit, i quajtur “veprime të sugjeruara”, është...

5 aplikacionet më të mira për studentët

Vitet e fundit teknologjia ka ndryshuar mënyrën se si studiojmë dhe  smartphone-t janë kthyer në një mjet të domosdoshëm për të gjithë studentët. Zgjedhja...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img