Teknologji

Çfarë duhet të kontrolloni te makinat përpara dimrit!

Kur dimri vjen, është mirë që vetura juaj të jetë në gjendje të përshtatet edhe me mot më të keq. Më e rëndësishme është që...

Disa truke si të mos merrni viruse nga Wi-Fi publike!

Lundrimi në internet të “pambrojtur” mund të shoqërohet me jo pak rreziqe ndaj lexoni më poshtë disa këshilla që duhet t’i keni parasysh kur...

Si ka ndryshuar imazhi më i famshëm në botë

Në vitin 1996 Charles O’Rear ishte duke udhëtuar për t’u kthyer në shtëpi, kur një pamje i vrau sytë dhe si fotograf profesionist nuk...

iOS 11.2 mundëson mbushjen më të shpejtë të iPhone X, iPhone

Apple po zhbllokon mbushjen më të shpejtë pa tel në iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus me përditësimin e ri, iOS 11.2. Deri...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img