Teknologji

E kush nuk do ta donte këtë punë që ofron Apple?!

Besoj se puna nga shtëpia është një ndër ëndrrat e shumë njerëzve dhe së fundmi Apple e ka bërë realitet. Kjo kompani ofron një...

iPhone SE do të vijë në 2018-tën

Kompania Apple do të publikojë telefonin e tij më të ri iPhone SE 2 në tremujorin e parë të vitit 2018. Telefoni do të ketë...

Telefonat celularë dhe rreziku i kancerit, cila është e vërteta

Shpesh krijohet konfuzion rreth arsyeve që shkaktojnë një tumor: nganjëherë dyshimet janë legjitime, të tjerat janë thjesht thashetheme Kohët e fundit një vendim (i shkallës...

Kompania “Tesla” prodhon baterinë më të madhe në botë

Kompania amerikane për prodhimin e automjeteve elektrike dhe për ruajtjen e energjisë elektrike "Tesla" në Australinë Jugore ka përfunduar ndërtimin e baterisë më të...

Kompania kineze la pas Facebook-un me rritjen e vlerës

Kompania kineze Tencent, e cila është pronare e aplikacionit të rrjetit social dhe pagesave mobile WeChat, me vlerën e saj në treg u bë...

Lenovo hedh në treg tabletin e ri të lirë Android

Lenovo ka publikuar një model të ri të tabletit të lirë, përkatësisht modelin Lenovo Tab 7 , i cili kushton 79,99 dollarë dhe bazohet...

Njihuni me kamionin elektrik!

Kompania e njohur për makinat e së ardhmes, Tesla, paraqiti këtë herë kamionin elektrik të së ardhmes, i cili synon të sfidojë kamionët që...

Instagrami me probleme të mëdha, çfarë po ndodhë!

Diçka nuk po shkon me rrjetet sociale, kanë kaluar veç disa javë nga bllokimi i Whatsapp kur të njëjtin problem ka hasur dhe Instagrami. Në...

Si të shpëtoni telefonin kur iu bjen në ujë!

Ju ka rënë telefoni në ujë? Zbatoni këtë këshillë të thjeshtë dhe ruani pajisjen tuaj të preferuar. Pasi ta nxirrni telefonin nga uji, duhet ta...

36 çmime për Samsung në CES 2018 Innovation Awards

Samsung Electronics Co., Ltd., lideri global në teknologji, njoftoi sot se 36 produktet e saj më të fundit janë vlerësuar si fituese në CES®...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img