Teknologji

Kur do të jetë në treg iPhone i palosshëm

Prej muajsh është folur që Apple po punon për një iPhone të palosshëm. Analisti i njohur Ming-Chi Kuo, i cili është gjithmonë i pajisur me...

Whatsapp mundëson dëgjimin e mesazheve audio para se t’i dërgoni

Kompania WhatsApp po punon për të sjellë aftësinë për të dëgjuar një mesazh audio në iPhone para se ta dërgoni atë. Funksionaliteti u zbulua nga...

Padi kundër Samsung – xhami mbrojtës thyhet vetvetiu

Përdoruesit e telefonit Samsung paditën kompaninë e Koresë së Jugut. Klientët po padisin Samsung për një defekt në modelin e telefonit celular S20. Samsung nuk i...

Apple akuzohet për shkelje të politikave për konkurrencë

Kompania amerikane Apple është akuzuar për shkelje të rregullave të konkurrencës në Bashkimin Evropian, për shkak të mënyrës si menaxhon platformën online të aplikacioneve...

Ekosistemi SmartThings u jep përdoruesve të Galaxy një kontroll më të mirë mbi pajisjet e tyre të lidhura

Rrjeti SmartThings Find arrin 70 milion pajisje ndihmëse, duke prezantuar veçori për komoditet dhe privatësi të shtuar. Samsung Electronics njoftoi se ekosistemi SmartThings Find i lançuar...

SpaceX lëshon ekuipazhin e dytë me astronautë në stacionin hapësinor

Një ekuipazh prej katër personash në bordin e një kapsule SpaceX u ngrit me sukses nga Cape Canaveral duke iu drejtuar Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar,...

Apple thuhet se ka filluar prodhimin e çipave M2

MacBooks me procesorin e ri Apple duhet të paraqiten në javët e ardhshme. Me prezantimin e MacBooks të rinj që funksionojnë nën çipin e brendshëm...

Snapchat tani ka më shumë përdorues në Android sesa në iOS

Snapchat më në fund ka korrur përfitimet e ndërtimit të një aplikacioni Android plotësisht funksional. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kompania njoftoi në raportin...

Samsung do t’ju ndihmojë të ktheni telefonin tuaj të vjetër Galaxy në një “sensor të zgjuar shtëpie”

Samsung ka nisur një program beta për të ndihmuar në vendosjen e disa telefonave më të vjetër Galaxy në përdorime të reja. Sipas mediave të...

Çfarë mund të pritet nga ngjarja e Apple që do të mbahet sot?

Të martën (sot), 20 prill, Apple do të paraqesë pajisje të reja. Shumë janë duke pritur iPad, dhe disa shpresojnë për iMac. Apple ju fton...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img