Detaje nga operacioni në Elbasan/ Çmontohet grupi i rrezikshëm, gjenden 5 kg heroinë në kamionin e linjës Shqipëri-Greqi

Mos i humb

Një operacion i madh antidroge ku është goditur një grup i rrezikshëm që duket se luante fijet e trafikut jo vetëm në Shqipëri është duke u zhvilluar në këto momente në qytetin e Elbasanit.

Burime policore konfirmojnë se lënda narkotike, e llojit heroinë u kap brenda një kamioni të linjës Shqipëri-Greqi, i cili kishte hyrë nga Turqia dhe po transportohej drejt Greqisë.

Deri më tani mësohet se brenda furgonit janë sekuestruar disa pako me drogë, paraprakisht thuhet se janë më shumë se 5 kg.

Të njejtat burime saktësojnë se falë këtij operacioni janë arrestuar 4 shtetas shqiptarë dhe një tjetër është shpallur në kërkim

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit