Erdogan sulmon Netanjahun: Të gjykohet si Millosheviçi!

Mos i humb

Pasi Izraelin shtet terrorist presidenti turk Rexhep Tajip Erdoan shkon edhe më tej. E konsideron kryeministrin izraelit Benjamin Netanju ‘kasapin e Gazës’ , dhe kriminel lufte.

“Netanyahu, i cili përtej të qenit ‘Kasapi i Gazës’ është edhe kriminel lufte, sigurisht që do të gjykohet si kasapi i Gazës, ashtu siç u gjykua Slobodan Millosheviçi”.

Sipas Erdogan, Izraeli ka si synim të zgjerojë territorin e shtetit të vet.

“Të mbrosh sot Gazën dhe Palestinën  është si të mbrosh Mekën, Medinën, Stambollin së bashku me Jerusalemin, të mbrosh Damaskun. , Bejruti, Bagdadi dhe qytete të tjera islame”.

Nga sulmet e presidentit  turk nuk u kursyen as vendet perëndimore  të cilat i akuzoi se “mbështesin pa kushte Izraelin për të vrarë fëmijë”. Këto deklarata Erdogan i bëri në samitin e Organizatës së Bashkëpunimit Islamik në Stamboll.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit