Francë, mbi 10 500 raste pozitive me COVID-19 në 24 orë

Mos i humb

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...

3 javë luftime në Nagorno-Karabakh, vdesin 13 civilë në Ganja

Kanë kaluar 3 javë që nga nisja e luftimeve në Nagorno Karabakh, pavarësisht armëpushimit të nënshkruar një javë më parë orë pas...

Erë lufte në Mesdheun Lindor, Turqia i afrohet ‘vijës së kuqe’, Greqia ngre ‘murin’ mbrojtës, rreshton 5 anije luftarake

Lufta në Mesdheun Lindor duket më afër se kurrë teksa Turqia po vijon kërkimet kësaj radhë në juglindje të Rodosit për të...

Hapen themelet për një shkollë të mesme dhe 9-vjeçare në Njësinë 8, Veliaj: Fryt i bashkëpunimit qeveri-bashki

Ndërtimi i një shkolle të re është gjithmonë lajm i mirë. Por, për Njësinë 8 në Tiranë, lajmi më i mirë është...

Është bërë e ditur nga autoritetet shëndetësore franceze se Franca regjistroi më shumë se 10 500 raste pozitive me COVID-19 në 24 orë, më pak se një ditë më parë, por përqindja e pozitivitetit është rritur për të dytën ditë radhazi, sipas të dhënave të publikuara nga Shëndeti Publik francez.

Numri i sakt i rasteve me COVID-19 është 10 569.

Shifrat e së dielës janë përgjithësisht më poshtë nga ditët e mëparshme, për shkak të mbylljes së laboratorëve të testimit.

Shkalla e pozitivitetit (përqindja e numrit të njerëzve pozitivë krahasuar me numrin e përgjithshëm të njerëzve të testuar) u rrit në 5,7% nga 5,6% një ditë më parë.

“Për më tepër, 3,894 pacientë me COVID-19 janë shtruar në spital gjatë shtatë ditëve të fundit, 41 më shumë sesa shifrat e njoftuara një ditë më parë, duke përfshirë 593 në kujdesin intensiv”, tha shërbimi shëndetësor publik.

Që nga fillimi i epidemisë, janë regjistruar të paktën 31,585 të vdekur nga COVID-19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...