Gjermanët të frikësuar më shumë nga politikat e Presidentit Trump se nga Covid-19

Mos i humb

Vijojnë shifrat e larta/ Tre humbje jete dhe 302 raste të reja me Covid 19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot për situatën e Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3 humbje...

Situata me COVID-19 në Kosovë: 657 të vdekur, 1 mijë e 770 raste aktive

IKSHPK ka publikuar të dhënat e fundit në lidhje me bilancin me COVID-19 në Kosovë. Numri i Përgjithshëm i...

“Macron dëshiron të lajë hesapet me …”, Erdogan sulmon ashpër kreun e Francës pas sulmeve ndaj myslimanëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kritikoi masat e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, për të luftuar aktivizmin islamik, duke pretenduar se...

Presidentja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde, thirrje institucioneve evropiane për shpërndarjen e shpejtë të fondit të rimëkëmbjes

Presidentja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde, u bën thirrje institucioneve evropiane për shpërndarjen sa më të shpejtë të fondit prej 750...

Gjermanët u friksohen më shumë politikave të presidentit amerikan, Donald Trump sesa COVID-19.

Në studimin “Frikërat e Gjermanëve” kryer nga ‘R+V Insurance’, 53% e të anketuarve mendojnë se politikat e Trump mund ta bëjnë botën më të rrezikshme, sesa çdo gjë tjetër.

Qytetarët gjermanë thonë se në mënyrë të përsëritur ai shkakton ndërlikime serioze ndërkombëtare.

Ata përmendin si probleme, luftën tregtare me Kinën,  konfliktet tregtare dhe sulmet e politikës tregtare edhe me shtete aleate, përfshirë Gjermaninë.

Tërheqja e SHBA nga OBSH  dhe konfrontimi me Iranin.

Në vendin e dytë dhe të tretë, gjermanët rendisin koston e jetesës, situatën ekonomike dhe kostot e taksapaguesve të BE-së  për shkak të krizës së shkaktuar nga Covid-19.

Një e treta e të anketuarve u shprehën se ata vetë  ose dikush që ata e njihnin do të infektohej me koronavirus edhe pse Gjermania nga të gjitha raportet cilësohet shteti me menaxhimin më të mirë të krizës së shkaktuar nga Covid-19.

Sipas studimit gratë janë më të shqetësuara se burrat – jo vetëm kur bëhet fjalë për çështje të tilla si sëmundja, kujdesi ose mjedisi.

57 përqind e grave janë dakord që politikat e Presidentit të SHBA e bëjnë botën më të rrezikshme, kurse burrat përfaqësohen me 49 përqind.  

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.