Greqi, masa shtesë për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Mos i humb

Greva e urisë së naftëtarëve, Kryemadhi letër publike SPAK-ut e Prokurorisë: Hetoni përgjegjësit!

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka bërë një letër publike drejtuar institucioneve më të rëndësishme të drejtësisë në vend, në lidhje me...

Rastet me COVID-19/ Gjykata e Elbasanit vijon e mbyllur, pezullohen seancat gjyqësore

Gjykata e Elbasanit ka dalë jashtë funksionit tashmë prej COVID-19. Kanë mjaftuar 4 rastet pozitive që Gjykata të dalë sot me vendim...

Avokatët refuzojnë mbrojtjen, shtyhet sërish seanca në Gjykatën e Posaçme të Apelit për grabitësit e Rinasit

Për gati dy vite me radhë vijon të shtyhet një ndër proceset gjyqësore më të rëndësishme në Gjykatën e Posaçme të Apelit....

Iran, 256 të vdekur dhe mijëra raste të reja me COVID-19

Me 256 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur...

Në Greqi qeveria ka vendosur të zbatojë masa shtesë për shkak të rritjes në numrin e rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i qeverisë së Greqisë, Stelios Petsas, tha se hyrjet dhe daljet e shpeshta të shtetasve grekë në vendet fqinje kanë një ndikim të rëndësishëm në rritjen e numrit të rasteve në vend.

Duke filluar që nga nesër përveç pikës kufitare Promahona në kufirin Greqi-Bullgari të gjitha pikat kufitare (përfshirë pikën kufitare İpsala-Kipi) do të mbahen të mbyllura në orët 23.00-07.00 theksoi Petsas, duke bërë të ditur se grumbullimet në aktivitetet sociale dhe mjetet e transportit publik në vend janë burimi më i madh i shqetësimit për qeverinë.

Petsat njoftoi se në mesin masave shtesë që janë marrë, janë edhe kufizimi me 100 të ftuar për dasmat dhe ceremonitë e pagëzimit, vendosja e maskës me detyrim në shumë ambiente të hapura përfshirë edhe kuvertën e anijeve, rritjen e numrit të udhëtimeve të mjeteve të transportit publik dhe mos lejimi në këmbë i klientëve në bare dhe kafene.

Me 124 vdekjet e shënuara nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi numri i rasteve është rritur në 4.973, ndërsa me 1 vdekje të shënuar numri i viktimave arriti në 210.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...