Hamas: Izraeli me sulmin ndaj Gazës synon largimin e vëmendjes në politikën e brendshme

Mos i humb

Balla i përgjigjet Bashës: Je gënjeshtar. Taksa e biznesit të vogël është zero!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklararës së Lulzim Bashës, i cili tha se qeveria nuk...

Situata serioze në Gjermani, shënohet rekord brenda 24 orëve

Rriten shifrat e COVID-19 në Gjermani. Mbi 5,000 raste me koronavirus u regjistruan brenda 24 orëve, për herë të...

E papritur, Messenger dhe Instagram së shpejti do të bashkohen

Ndryshime të reja pritet të nodhin në dy prej aplikacioneve më të përdorura. Mësohet se së shpejti, të bashkohen bisedat e Facebook...

“Unë jam Samueli”, manifestime në Paris për nder të mësuesit të vrarë

Mijëra vetë kanë marrë pjesë në tubime në të gjithë Francën në nder të Samuel Paty, mësuesit që iu pre koka pasi...

Në deklaratën me shkrim të bërë nga Hamasi, shënjestrimi i pozicioneve të forcave të rezistencës në Gaza nga ana e Izraelit, u cilësua si “një mesazh i agresionit dhe rritjes së tensioneve”.

“Izraeli problemet që i përjeton vet, dëshiron tua bartë popullit të Gazës. Izraeli gjithashtu për shkak të krizës në politikën e brendshme dhe kushteve që po përkeqësohen edhe më shumë, synon shpërndarjen e vëmendjes”, thuhet në deklaratë.

Avionët luftarak izraelitë mbrëmë kryen sulm ajror në disa zona në jug të Gazës.

Izrael në kohë të fundit është skenë e protestave që kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Binjamin Netanyahu, për shkak të rastit të korrupsionit ndaj tij dhe josuksesit në luftën kundër pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19).

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...