Ish-deputeti i PD denoncon: Prindërve të mi i është ndryshuar vendbanimi pa kërkesën e tyre, SPAK duhet të kishte

Mos i humb

Rusia vendos raketa në ishujt e pretenduar nga Japonia

Ushtria ruse ka njoftuar për vendosjen e raketave të mbrojtjes ajrore në Ishujt Kurile mbi të cilat ka pretendime Japonia.

Kriza e thellë nga Covid-19/ Në Kosovë kërkohet seancë e jashtëzakonshme për pr.ligjin e rimëkëmbjes ekonomike

Partia Demokratike e Kosovës do të inicojë një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për projektligjin e rimëkëmbjes ekonomike. “Presim...

Fetahu: Në Maqedoninë e Veriut i domosdoshëm bashkëpunimi serioz midis bashkësive fetare

Kryetari i sapozgjedhur i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut, Shaqir Fetahu, ka deklaruar se synimi dhe shtylla kryesore e...

Brexiti i bllokuar/ Britania: BE po kërkon shumë

Bisedimet tregtare për Brexit ende janë të bllokuara në çështjet e peshkimit, rregullat e qeverisjes dhe një rezolute kontestuese, sepse Bashkimi Evropian...

Ish-deputeti i PD, Endri Hasa denoncon se prindërve të tij u është ndryshuar vendbanimi pa kërkesën e tyre.

Hasa thotë se edhe pse PD e ka kallëzuar në SPAK ndryshimin e vendbanimeve, asnjë veprim nuk është ndërmarrëë nga drejtësia dhe prindërve të tij ende u rezulton adresa e gabuar në çdo shërbim që marrin.

Ai kërkon gna SPAK të veprojë pasi duhet të kishte sekuestruar të gjitha të dhënat tashmë për të vërtetuar ndërhyrjet e paligjshme. PD ka denoncuar edhe më parë raste të ndryshimit të vendbanimeve duke akuzuar ministrin e brendshëm, Sandër Lleshaj se kjo po bëhet për efekte elektorale dhe zgjedhore teksa nga ana tjetër ky i fundit ka garantuar se gjithë qytetarët shqiptarë do votojnë aty ku kanë votuar herën e fundit.

STATUSI NGA ENDRI HASA
Qytetarët vazhdojnë enden rrugëve, shkojnë në institucione dhe zbulojnë që sipas Gjendjes Civile nuk banojnë më aty ku kanë banuar prej vitesh.

Kjo ndodh sepse Sandër Lleshaj i ka ndryshuar shqiptarëve vendbanimin pa kërkesën e tyre!

Po mbushet muaji nga depozitimi i kallëzimit penal në SPAK dhe asnjë veprim nuk është ndërmarrë!
Askush nuk po hetohet për ndërhyrjen në databazën më të rëndësishme shtetërore.

Provat dhe faktet janë aty, mjafton dikush të hetojë dhe të çojë para drejtësisë autorët.
Po mbushet muaji dhe asgjë nuk është bërë për të rikthyer adresat në gjendjen e ligjshme!
Prindërve të mi i është ndryshuar vendbanimi si qindra mijëra shqiptarëve pa kërkesën dhe dijeninë e tyre!
Asgjë s’ka ndryshuar deri sot, adresa e gabuar rezulton ende në çdo shërbim që marrin.
SPAK duhet t’i kishte sekuestruar tashmë të gjitha të dhënat për të vërtetuar ndërhyrjet e paligjshme në sistem me qëllim ndryshimin e adresës së vendbanimit.
Përgjegjësit duhen vënë para drejtësisë menjëherë!

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fendrihasa.al%2Fposts%2F3323522647769119&show_text=true&width=552&height=804&appId
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...