Izraeli paralajmëron Iranin për shkak të kërcënimeve të tij

Mos i humb

Merkel jep alarmin, kancelarja bën parashikimin e frikshëm: Nëse vazhdojmë kështu…

Kancelarja Angela Merkel, ka paralamëruar se numri i infeksioneve në Gjermani po rritet dita ditës dhe nëse nuk merren masa të rrepta...

96% efekt tek kafshët/ Australia po zhvillon ‘spray’ për hundën që mund të zvogëlojë ndjeshëm nivelet e covid-19

Kompania bioteknike australiane Ena Respiratory, ka dhënë një lajm të mirë për sa i përket coronavirusit. Ata kanë deklaruar...

Basha thirrje Ramës nga Durrësi: Nis zbatimin e planit tonë me 5 pika, jepini fund lojërave dhe propagandës

Kryedemokrati Lulzim Basha i ndodhur sot në Durrës, ku zhvilloi takime me bizneset e vogla për të parë nga afër situatën ku...

Rama pas takimit në selinë e PS: Unë nuk jam asnjëherë i kënaqur as me veten time, lëre më me drejtuesit politikë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një prononcim për mediat pas takimit në selinë e PS me drejtuesit politik të qarqeve. Teksa fushata...

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe ministri i Mbrojtjes, Benny Gantz, paralajmëruan Iranin për shkak të kërcënimeve të tij ndaj Tel Avivit.

Sipas Institucionit Transmetues Publik të Izraelit (KAN), Netanyahu tha se “Ata që përbëjnë rrezik ose kërcënojnë Izraelin, vendosin veten e tyre para një rreziku të ngjashëm”.

Ndërsa Gantz në një deklaratë nëpërmjet faqes së tij në rrjetin social tha se Izraeli është i gatshëm ndaj çdo kërcënimi, por se nuk ia rekomandon që ta provojnë këtë.

Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei në një fjalim të mbajtur me rastin e ditës së Kudsit tha se “Regjimi cionist është një kancer vdekjeprurës dhe është i dëmshëm për këtë rajon. Ai padyshim që do të eliminohet duke u çrrënjosur”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

OFL zbarkon në Dibër, u kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve për vrasje

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë 3 shtetasve të dënuar veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Egjipt, shtohen thirrjet për protestat e së premtes kundër regjimit

Thirrjet për pjesëmarrje në protestën kundër regjimit të premten po rriten në Egjipt pasi një i ri u qëllua për vdekje nga...

Gjermania largon kantonin zviceran nga lista paralajmëruese e udhëtimit

Fribourg ishte shtuar në listë në fillim të shtatorit, por u hoq më 1 tetor. Kantonet perëndimore të Gjenevës...

’Miratojmë ligjin që na leverdis’’, Vasili: Ja çfarë na tha Gjiknuri, provoi haptazi që PS nuk i do listat e hapura 100%

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka folur pas mbledhjes së Këshillit Politik për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke saktësuar se ajo përfundoi...

‘T’i drejtohemi ODHIR’/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri-opozitës: Hajdeni me një produkt fillimisht

“Thirrja ime publike është se nëse dëshiron konsensus hajde me një produkt me një model Evropian. Nëse nuk e pranojmë hajde ta...