‘Karburanti falas’/ Rama: Do të heqim tre taksat për karburantin në bujqësi

Mos i humb

Koreja e Veriut thirrje qytetarëve: “Pluhuri i verdhë” i rërës që vjen nga Kina mund të sjellë COVID-19

““Pluhuri i verdhë” nga Kina mund ta sjellë koronavirusin”. Kështu deklaruan autoritetet në Koreja e Veriut, të cilat iu kërkuan qytetarëve që...

Forcat turke arrestojnë 33 të dyshuar të FETO-s në gjithë vendin

Forcat turke të sigurisë arrestuan sot 33 persona nën dyshimin për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas grushtit të...

Ndryshimet Kushtetuese për Kodin Zgjedhor/ Ndërkombëtarët dhe Meta kërkuan Venecia-n, mblidhet sot Kuvendi

Pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve dhe apelit të presidentit Ilir Meta për të mos i votuar ndryshimet kushtetuese pa ardhur opinioni i Komisionit...

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Kryeministrit Edi Rama në komunikimin e përjavshëm me gazetarët me në fokus ekonominë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë bujqësinë.

Sipas kryeministrit, nafta për bujqësinë do të zhveshet nga tre taksat që rëndonin më parë, atë të akcizës, qarkullimit dhe karbonit.

Sipas Ramës fermerët duhet të regjistrohen me NIPT ndërsa rimbursimi do të bëhet direkt.

“Duke filluar nga fillimi i vitit të ardhshëm , nafta karburanti për prodhimet bujqësore do të jepet falas, pa akcizë, pa taksën e karbonit dhe pa taksën e qarkullimit.

Sasia kompensuese e çmimit për sasinë e tokës së punuar do të jetë nga shteti. S’do të ketë histori me fatura për rimbursim.

Se u kthyer dikur në skena skandaloze me furnizim benzash me zë të lartë. Me këtë u japim mundësi fermerëve me NIPT pa rëndesa fare.

Ka një kalkulim të thjeshtë për litrat e naftës që duhen. Sasia që do harxhojë fermeri për barrën 50% mbi çmimin do jepet falas.” ka thënë Rama.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

U kërkohet deklarimi i pasurisë, OFL u dërgon formularin 5 personave

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar formularin pesë personave.  Sipas OFL formulari u është dërguar: Gentian Ajazi, Artan Brahja, Bashkim Shijaku...

Nuk kalon sërish Projektligji për vlerat e UÇK-së

Deputetët e Kuvendit të Kosovës serish nuk i dhanë mbështetje Projektligjit për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Gent Sejko konfirmohet pozitiv me Covid-19

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko konfirmohet pozitiv me koronavirus. Ai është në gjendje të mirë shëndetësore, me...

“Po fshihen të dhënat e Covid”, Basha: SPAK s’ka nevojë t’i çoj unë fakte, shqiptarët po vdesin trotuareve!

I pyetur nga gazetarët, nëse deklaratat e artikuluara prej tij se qeveria po fsheh shifrat e Covid, si infektimet ashtu edhe viktimat...

Ushqimet Më Të Mira Për Të Mbajtur Në Kontroll Diabetin

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë...