Këto janë vetitë shëruese të kripës Himalaja

Mos i humb

Kripa Himalaja së bashku me lëngun e limonit ndihmojnë në trajtimin e dhimbjeve të kokës.

Kjo kripë përmban 84 elemente, të cilat ndihmojnë për rritjen e nivelit të seretoninës dhe forcojnë sistemin nervor.

Vetitë pozitive të kripës Himalaja :

-Rregullon nivelin e sheqerit në gjak

-Rrit përçueshmërinë tek qelizat nervore për përpunimin e informacionit dhe komunikimin

-Pastron sinuset e bllokuara (që mund të jenë një nga shkaktarët e dhimbjes së kokës)

-Nxjerr acidet nga qelizat e trupit, sidomos qelizat e trurit

-Rrit nivelin e seretoninës dhe melatoninës -Vepron si një element i fortë kundër depresionit./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit