Kinezët “harrojnë” pandeminë, radhë të gjata për të blerë iPhone 12

Mos i humb

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku i njohur nga Elbasani humb betejën me COVID-19

Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në...

Gjermania do të heqë ndalimin e dëbimeve në Siri të paktën për të dënuarit

Aktualisht Gjermania nuk dëbon azilantë në Sirinë e përfshirë nga lufta civile, as ata që kanë kryer vepra penale. Për disa politikanë...

Javën e ardhshme do të fillojë procesi i zhvarrimit në Kizhevak të Serbisë

Javën e ardhshme do të nisin gërmimet për nxjerrjen e mbetjeve mortore që u gjetën në varrezën masive në Kizhevak të Serbisë,...

Si Të Përgatisni Bërxolla Perfekte Në Furrë – Hapat që Duhet të Ndiqni

Bërxolla është pjesë e rëndësishme e ushqimeve speciale që amvisat shqiptare gatuajnë për familjen në natën e ndërrimit të viteve.

Edhe pse në kohë pandemie, duket se adhuruesit e iPhone 12 nuk ndalen. Ata kanë qëndruar disa orë në radhë, me maska dhe në distancë sociale në dyqanin e Apple në Shangai vetëm për një telefon të ri.

Klientët janë shprehur se kanë zgjedhur ta blejnë për shkak të mundësisë për përdorimin e rrjetit 5G. ndërsa të tjerë thonë se adhurojnë funksionet e telefonit të ri, që në versionin iPhone 12 Pro, vjen me 3 kamera dhe shumë opsione të reja.

Kujtojmë që javën e shkuar, Apple prezantoi telefonin më të ri, me çmimin fillestar 799 dollarë dhe që pritet të nxisë fitime marramendëse për kompaninë amerikane, deri në muajin dhjetor.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Fluksi i infektimeve/ Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë

Rastet ditore të infektimeve me Covid, vijojnë të jenë të larta në vendin tonë. Për shkak të kësaj situate, mbrëmjen e sotme...

Bota shënon Ditën e AIDS-it, në kohën e pandemisë së koronavirusit

Dita Ndërkombëtare e AIDS-it është duke u shënuar më 1 dhjetor, në kohën kur një pandemi krejt tjetër ka përfshirë botën.

A mund t’i identifikojë qeni të infektuarit me koronavirus?

Që qentë kanë një nuhatje mbresëlënëse, kjo nuk është diçka e re. Por që ata mund të nuhatin dhe identifikojnë të infektuarit...

Ngjarje tragjike në familjen shqiptare, digjet brenda banesës djali i madh 16-vjeçar, tezja shpëton dy fëmijët e tjerë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në një familje shqiptare në Greqi. Mediet fqinje raportojnë se banesa e familjes shqiptare është përfshirë...

Radhë të gjata në Kosovë për të marrë vaksinën e gripit, ndërhyn policia

Për shkak të interesimit të madh të qytetarëve të Kosovës për marrjen e vaksinës kundër gripit sezonal, në Qendrën kryesore të Mjekësisë...