Kjo i ndodh trupit tuaj kur ndaloni së konsumuari sheqer

Mos i humb

Konsumimi i sheqerit të kristaltë thuhet në vazhdimësi se është i dëmshëm për organizmin. Situata ngatërrohet edhe më shumë kur konsumimi i tij është më i madh.

Studimet e fundit në Amerikë thonë se një qytetar atje konsumon 700 kalori brenda ditës. Kjo nënkupton se konsumohet një gotë me sheqer.

Ftesa që bëhet është që konsumimi i sheqerit të merret në forma të ndryshme, përmes ëmbëlsirave, biskotave dhe të tjera, të zvogëlohet skajshmërisht, përcjellë Klan Kosova.

Kjo do t’i sillte shumë të mira organizmit tuaj. Se cilat janë ato mësojeni në vijim:

1. Jeni shumë më të shëndetshëm.
2. Lëkura juaj do të jetë e pastër.
3. Mënjanoni diabetin.
4. Flini në momentin që shtriheni.
5. Ju shtohet mbamendja.
6. Do të humbisni peshë./Kosova Post

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit