Kombet e Bashkuara dërguan 90 kamionë me ndihma humanitare në Idlib

Mos i humb

Në Idlib të Sirisë u dërguan 90 kamionë me ndihma humanitare nga Kombet e Bashkuara (OKB), raporton Anadolu Agency (AA).

Kamionët që bartnin ndihmat e OKB-së kaluan përmes Portës Kufitare Cilvegözü në rrethin Reyhanlı të provincës turke Hatay.

Bëhet e ditur se materialet e ndihmës humanitare në kamionë do të shpërndahen për ata që kanë nevojë në Idlib dhe fshatrat e tij.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit